Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

903269

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Pożegnanie Gimnazjum

 

Dnia 23 czerwca 2017 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalkach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 oraz pożegnania gimnazjum. W związku z reformą oświaty, placówka przestaje funkcjonować, a od 01 września 2017 roku jej miejsce zajmie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach. W jej szeregach, oprócz uczniów klas II i III wygaszanego gimnazjum, znajdą się pierwszo-, czwarto- i siódmoklasiści. Otwarty zostanie również oddział przedszkolny dla dzieci od 3 do 6 roku życia.

            W uroczystości, oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, wzięli udział rodzice oraz zaproszeni goście:  radny  województwa Kujawsko-                        Pomorskiego Paweł Zgórzyński, radni powiatowi Piotr Makowski i Rafał Zglinicki, przewodnicząca Rady Gminy Rypin Wiesława Sokołowska i radna Mariola Budzanowska, wójt gminy Rypin Janusz Tyburski, sekretarz gminy Jan Kwiatkowski, inspektor ds. oświaty Marzena Zdrojewska. Na sali nie zabrakło również przedstawicieli społeczności lokalnej w osobach sołtys wsi Kowalki Renaty Kopaczewskiej i prezesa OSP w Kowalkach Jędrzeja Zimnickiego.

            W trakcie imprezy pożegnano 73 absolwentów szkoły, odśpiewano po raz ostatni hymn szkolny i odprowadzono sztandar do Izby Patrona. W swoim przemówieniu dyrektor Beata Nejno zadeklarowała gotowość placówki do nadchodzących zmian, podziękowała za współpracę w latach 2001 – 2017 i wyraziła przekonanie, że każde jutro może być lepszym wczoraj, a nawet lepszym dzisiaj. Przypomniała najważniejsze momenty z historii szkoły związane z jej rozbudową oraz sukcesami uczniów i nauczycieli.

            Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody książkowe dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz medalistów zawodów sportowych na szczeblu wojewódzkim. Uczniowie, którzy w wyniku klasyfikacji za rok szkolny 2016/2017 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 otrzymali stypendia, a ich rodzice listy gratulacyjne. Wręczono również stypendia sportowe i statuetki dla sportowców roku. 

            Radny Paweł Zgórzyński przekazał gimnazjum insygnia województwa kujawsko-                   -pomorskiego, które decyzją sejmiku trafiły do 5 szkół regionu, których patronem jest Jan Paweł II. Inicjatywa ma związek z faktem, że Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Watykanie uznała papieża Polaka patronem województwa.

            W swoich przemówieniach, zaproszeni goście, podkreślali wagę dotychczasowych osiągnięć szkoły oraz złożyli życzenia równie dynamicznego rozwoju w nowej, zreformowanej rzeczywistości.

FOTORELACJA

drukujdrukuj

następna strona »

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.