Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

869143

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Jubileusz 100-rocznicy urodzin

 

W dniu 18 kwietnia 2017 roku setną rocznicę urodzin obchodziła mieszkanka wsi Stępowo Genowefa Pączkowska. Z tej okazji jubilatkę w jej rodzinnym domu odwiedzili: Janusz Tyburski – wójt gminy, Jan Kwiatkowski – sekretarz gminy i Jacek Zająkała – kierownik PT Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rypinie. Wójt gminy złożył jubilatce serdeczne życzenia wielu lat w zdrowiu oraz przekazał list gratulacyjny,  upominek i wiązankę kwiatów. W imieniu prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego kierownik Placówki Terenowej KRUS  w Rypinie odczytał i wręczył list gratulacyjny oraz  kwiaty i złożył życzenia długich lat życia w zdrowiu i pomyślności. Wcześniej listy gratulacyjne jubilatka otrzymała od wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz od prezes Rady Ministrów Beaty Szydło.

Genowefa Pączkowska urodziła się w dniu 18 kwietnia 1917 roku we wsi Wólka Sumińska.   Szkołę powszechną 4-klasową ukończyła w Sadłowie, gdzie wraz z rodzicami mieszkała od 1928 roku w czworakach i pracowała w majątku ziemskim u Jana Kretkowskiego. W 1935 roku wyszła za mąż za Jana Pączkowskiego i przeprowadziła się do Stępowa. Mieszkali w  czworakach i pracowali w majątku u Mikołaja Grabskiego. Po II wojnie światowej razem z mężem pracowała w gospodarstwie rolnym o powierzchni 5 ha, które otrzymali w wyniku reformy rolnej w 1955 roku. Razem wybudowali wszystkie budynki. Wspólnie wychowali 6 dzieci. Od 1993 roku po śmierci męża jest wdową. Aktualnie ma 14 wnuków, 29 prawnuków i 12 praprawnuków. Od 1980 roku przebywa na emeryturze po przekazaniu gospodarstwa rolnego córce i zięciowi. Jak wspominają Jej dzieci w przeszłości była niezwykle aktywną działaczką społeczną na rzecz lokalnego środowiska. Z wielką pasją działała w Kole Gospodyń Wiejskich w Stępowie organizując wiele konkursów, imprez integracyjnych, wycieczek i.t.p.

drukujdrukuj

wyświetl galerię w Cooliris

następna strona »

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.