Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1013009

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Jubileusz 100. lecia urodzin

W dniu 25 grudnia 2015 roku w domu rodzinnym w Godziszewach miała miejsce niecodzienna uroczystość. Setną rocznicę urodzin obchodziła Sabina Irena Resskiewicz. Oprócz licznie zgromadzonej rodziny jubilatki w uroczystości udział wzięli: Janusz Tyburski – wójt gminy Rypin, Jan Kwiatkowski – sekretarz gminy, Marian Delewski – kierownik Placówki Terenowej KRUS w Rypinie. Wójt gminy złożył jubilatce serdeczne życzenia wielu lat w zdrowiu oraz przekazał upominek i wiązankę kwiatów. Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Rypinie Marian Delewski odczytał i wręczył list gratulacyjny prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz wręczył kwiaty i złożył życzenia długich lat życia w zdrowiu i pomyślności. Wcześniej listy gratulacyjne jubilatka otrzymała od wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz od prezes Rady Ministrów Beaty Szydło.

Szacowna Jubilatka urodziła się 25 grudnia 1915 roku w Passaic w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Tam wówczas zamieszkiwali jej rodzice. W 1921 roku cała rodzina wróciła do Polski i osiedliła się w Rypinie. Do 1982 roku posiadała działkę gruntu rolnego o powierzchni 1,27 ha położoną w Rypinie przy ulicy Polnej. Od tego roku przebywa na emeryturze pobieranej z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W 1955 roku zamieszkała u swojej siostrzenicy w Rypinie przy ulicy Nowe Osiedle 16 a w 1962 roku przeprowadziła się z rodziną siostrzenicy do wsi Godziszewy. Rodzina prowadziła tam gospodarstwo rolne. Obecnie jest ono prowadzone przez kolejnego następcę.


Fotorelacja

 

drukuj ()

następna strona »

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.