Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1074687

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

BUDOWA SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ NA TERENIE GMINY RYPIN

W najbliższym czasie na obszarze Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpocznie się realizacja projektu „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach obejmujących placówki edukacyjne i gospodarstwa domowe".

Przedmiotowa inwestycja jest realizowana z wykorzystaniem środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2013 - 2020.

 Projekt swoim zasięgiem obejmuje obszar wielu powiatów, miast oraz gmin na obszarze całego województwa kujawsko-pomorskiego. Programem objęte są również wszystkie gminy  z terenu powiatu rypińskiego.

Dodatkowo w ramach niniejszego projektu do sieci szerokopasmowego Internetu podłączonych zostanie 547 placówek oświatowych.

 Kompleksowa realizacja prac przewidziana jest na okres trzech lat.

Budowa sieci światłowodowej wiąże się z przeprowadzeniem wiązek w obrębie pasów drogowych i  linii energetycznych. Część tras wytyczonych w fazie projektowej będzie przechodziła przez posiadłości mieszkańców, dlatego mogą pojawić się na miejscu przedstawiciele wykonawców w celu  uzyskania wszelkich niezbędnych zgód.

Przyjazna postawa przyczyni się na pewno do rozwoju regionu i podniesienia komfortu życia wszystkich mieszkańców jak również podniesie atrakcyjność obszarów objętych projektem.

Dodatkowe informacje: www.cppc.gov.pl, www.uke.gov.pl

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.