Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1193380

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Święto Bibliotekarzy i Bibliotek

 Dnia  8 maja obchodzone jest Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji w Urzędzie Gminy Rypin odbyło się spotkanie z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Kowalkach i jej filii. Życzenia pracownikom biblioteki złożył wójt Janusz Tyburski. Spotkanie było okazją do refleksji nad rolą bibliotekarzy w dzisiejszym świecie. Bibliotekarze już nie tylko udostępniają książki i opiekują się księgozbiorami, lecz także zapewniają mieszkańcom kontakt z kulturą, wprowadzają w świat informatyki i kodowania, realizują liczne projekty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, biorą udział w ogólnopolskich akcjach.

Biblioteka publiczna i jej filie są zlokalizowane w budynkach szkół podstawowych w miejscowościach: Kowalki, Borzymin i Sadłowo.  Jak podkreśliła Pani Dorota Grudzińska – kierownik biblioteki, dzieci i młodzież chętnie odwiedzają bibliotekę, spędzają w niej wolny czas pomiędzy zajęciami, jak również po ich zakończeniu.  W roku 2017 zanotowano około 60 tys. odwiedzin oraz prawie 29 tys. wypożyczeń. Gminna biblioteka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy zakupując nowości wydawnicze oraz organizując ciekawe zajęcia. Księgozbiór liczy około 35 tys. woluminów.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.