Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1213067

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

„Noc Bibliotek” w Kowalkach

                Noc Bibliotek jest akcją ogólnopolską, która odbywa się w godzinach wieczorno-nocnych. W niebanalny sposób zachęca do odwiedzania bibliotek i czytania książek. Tegoroczna akcja jest już IV edycją Nocy Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, które jest związane z wyjątkową rocznicą 100-lecia niepodległości Polski.

                Gminna Biblioteka Publiczna w Kowalkach już po raz drugi przystąpiła do tego niekonwencjonalnego przedsięwzięcia. Wydarzenie odbyło się dnia 9 czerwca 2018 roku w godzinach 17:00-21:30, w którym brali udział dzieci, młodzież i dorośli.

                Spotkanie rozpoczęło wystąpienie pani Małgorzaty Gołębiewskiej pt. „Zakamarki Kosmosu”, podczas którego zdradzała uczestnikom tajemnice wszechświata, co interesowało ją od dziecięcych lat i przerodziło się w ogromną pasję. Swoje przemówienie wsparła autorskimi astrofotografiami wykonanymi w Rypinie i okolicach. Goście podziwiali na zdjęciach m.in. wybrane planety Układu Słonecznego, Księżyc czy Drogę Mleczną.

                Podczas spotkania sympatyków biblioteki, najmłodsi mogli zagrać w gry planszowe,  X-Boxa czy zgaduj-zgadule czytelnicze. Uczestnicy mieli okazję również poznać grę literacką „Flirt z Niepodległą”, którą biblioteka otrzymała od organizatorów akcji. Dzieci mogły również obejrzeć projekcję filmu pt. „Tarapaty”, polską produkcję przygodową adresowaną do młodego odbiorcy.

Dorośli czytelnicy mieli okazje uczestniczyć w Nocnych rozmowach między regałami, czyli dyskusji czytelniczej. Wymieniali się swoimi doświadczeniami uwagami dotyczącymi przeczytanych pozycji książkowych. Podczas organizowanego wydarzenia miał miejsce bookcrossing. Goście mogli wybrać sobie z oznaczonej półki interesujące ich pozycje, a także pozostawić dla innych swoje książki. Jednym z ostatnich punktów spotkania było wspólne grillowanie.

                Spotkanie zakończono wręczeniem uczestnikom zakładek do książek oraz ekslibrisów-naklejek odnoszących się do akcji Noc Bibliotek.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.