Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1313239

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Nowe nagłośnienie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rypin

Sala narad Urzędu Gminy Rypin została wyposażona w system konferencyjny umożliwiający zarówno swobodne prowadzenie sesji przez przewodniczącego rady gminy, jak i komfort debat z możliwością tworzenia i archiwizowania nagrań. System składa się z dwóch rzędów głośników umieszczonych w suficie, oraz zestawu kilkunastu mikrofonów przewodowych na tzw. gęsiej szyjce. Każda osoba zabierająca głos może użyć przycisku włączającego mikrofon, natomiast przewodniczący rady gminy ma możliwość odebrania głosu. System wyposażony jest również w kilka mikrofonów bezprzewodowych do szerszych zastosowań np. w trakcie występów okolicznościowych. Przewodnicząca Rady Gminy Rypin Wiesława Sokołowska o wprowadzonych zmianach wyraża się bardzo pozytywnie: „Nowe nagłośnienie z mikrofonami dla każdego radnego znacznie poprawiło komfort prowadzonych obrad. Polepszyła się akustyka, przez co każda osoba zabierająca głos jest dobrze słyszalna w każdym miejscu sali, również dla zaproszonych gości. Przeprowadzony remont sali w zakresie termomodernizacji poprawił jej funkcjonalność. Zainstalowano klimatyzację, rzutnik z wysuwanym ekranem oraz nowe nagłośnienie, a całość nabrała nowego wyglądu.”

Montaż nowego nagłośnienia jest związany z nowymi przepisami prawa, które wraz z nową kadencją rady gminy zobowiązują do nagrywania obrad rady gminy, a następnie zamieszczania na stronie internetowej gminy nagrań audiowizualnych z sesji rady. Obowiązek ich upublicznienia wynika wprost z art. 11b ustawy o samorządzie gminnym.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.