Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1444429

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Mieszkańcy Gminy Rypin mogą korzystać z kolejnych siłowni zewnętrznych

Siłownie zewnętrzne powstały w miejscowościach Balin, Kowalki i Sadłowo w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, z dofinansowanie w wysokości 63,63% planowanych kosztów kwalifikowanych.

Są to największe miejscowości w Gminie Rypin pod względem liczby mieszkańców, charakteryzujące się zwartą zabudową. Siłownie zewnętrzne zostały wybudowane w miejscach ogólnodostępnych tworząc z istniejącą lub planowaną infrastrukturą, teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Gminę Rypin. W Balinie urządzenia zostały zamontowane w pobliżu osiedla domów wielorodzinnych, nad stawem, w miejscu planowanej kolejnej inwestycji - budowy infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej. W Kowalkach obiekt powstał w parku wiejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie boiska wiejskiego, placu zabaw dla dzieci i altany. W Sadłowie urządzenia zostały zainstalowane w zabytkowym parku wiejskim, w pobliżu urządzeń zabawowych dla dzieci, kortu tenisowego i boiska do piłki plażowej.

W każdej z trzech siłowni  zamontowano urządzenia typu: orbitrek, wioślarz, twister stojący, wahadło, stepper, wyciąg górny, pylon oraz ławki.  Budowa siłowni ma na celu poprawę infrastruktury publicznej oraz jakości życia mieszkańców na obszarze „Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ” do 2023 roku.

Nowe obiekty rekreacyjne oraz miesiące letnie będą sprzyjać aktywności mieszkańców na wolnym powietrzu.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.