Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1333246

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Program MegaMisja w Kowalkach

          Uczniowie klasy II i I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  Kowalkach w roku szkolnym 2018/2019 realizują ogólnopolski program edukacyjny MegaMisja. Polega on na zdobywaniu przez dzieci kompetencji cyfrowych, medialnych i informacyjnych poprzez zabawę. Patronami honorowymi programu są: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. Natomiast ambasadorem honorowym został Grzegorz Kasdepke – autor bestsellerowych książek dla dzieci.

            A zaczęło się od tego, że w kwietniu 2018 r. uczniowie ówczesnej klasy I nagrali krótki film, w którym zaprosili MegaMisję do szkoły. Jury pozytywnie oceniło pomysł oraz wysiłek dzieci i zakwalifikowało „młodych aktorów” do udziału w programie.

            Od września 2018 r. uczniowie klasy II i I realizują zadania MegaMisji. Dzieci podczas zabawy w Cyfrowe Laboratorium poznają przygody animowanych bohaterów – Julki oraz Kuby i pomagają im złapać niesfornego Psotnika. To jest właśnie ich MegaMisja. W czasie zabaw uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę na temat internetu i zaliczają poszczególne obszary kompetencji. Do tej pory dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z informacji, poznali ich źródła. Wiedzą też, jak segregować zdobyte wiadomości i odróżniać media wiarygodne od niepewnych. Znają również zasady skutecznej komunikacji.

            Zajęcia rozwijają kompetencje cyfrowe, medialne i informacyjne dzieci. Pomagają też odkryć dobre i bezpieczne strony nowoczesnych technologii oraz korzystać z nich w sposób kreatywny. Dodatkową motywacją do pracy jest możliwość zdobywania punktów za wykonane zadania, które będzie można wymienić na sprzęt multimedialny, materiały plastyczne, książki i pomoce edukacyjne dla szkoły. Aktualnie uczestnicy zajęć zdobywają również drobne upominki przygotowane przez MegaMisję. Są to: naklejki, długopisy, przypinki, linijki. Relacje z zajęć poszczególnych grup umieszczane są na ogólnopolskiej platformie programu. MegaMisję w szkole prowadzi Pani Marlena Ciecierska.

Nadesłane

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.