Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1333182

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Sztafeta przełajowa IV w finałach wojewódzkich

            Sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach, po zdobyciu tytułu Mistrza Powiatu Rypińskiego, wystartowała dnia 19 października 2018 r. w finałach wojewódzkich sztafetowych biegów przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Zawody rozegrano w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy. Zawodnicy ukończyli rywalizację na IV miejscu. Na dystansie 10 x 1000 m do sportowej rywalizacji stanęli uczniowie z roczników 2003-2005. Trenerem reprezentacji jest Pan Leszek Jastrzębski. Przygotowania zawodników wspierają również pozostali nauczyciele wychowania fizycznego Panowie Maciej Grzybowski, Maciej Sokołowski i Maciej Niedbalski.

            Uczniowie szkoły od wielu  lat  z powodzeniem stratują w tej imprezie. W 2013 r. zajęli miejsce IV, w roku 2014 byli trzecią drużyną województwa kujawsko-pomorskiego. Rok później  zdobyli miejsce IV, aby w 2016 r. znowu stanąć na najniższym stopniu podium. Lata 2017 i 2018 to kolejne IV miejsca. Bardzo cieszy stabilna, wysoka forma zawodników, tym bardziej, że do finałów wojewódzkich staje rokrocznie ponad 20 drużyn, a medaliści to zazwyczaj reprezentanci dużych miejskich ośrodków. Kwalifikacją do udziału w imprezie jest zdobycie tytułu mistrza powiatu.

Więcej informacji na stronie SP w Kowalkach: www.kowalki.eu

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.