Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1444455

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

VII Dobrzyński Jarmark Bożonarodzeniowy - relacja

W sobotnie przedpołudnie, 8 grudnia 2018 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rypin, rozpoczął się VII Dobrzyński Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorem wydarzenia była Gmina Rypin i Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie. Podczas imprezy prezentowano bogactwo kulinarne i rękodzieło związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Na scenie wystąpili: uczniowie Szkoły Podstawowej w Borzyminie, zespoły „TAMA”,  zespół „Jutrzenka” z KGW w Rypałkach Prywatnych, zespół „Senior Band” oraz Andrzej Orciuch. W jarmarku wzięło udział 23 wystawców. Na stoiskach gastronomicznych królowały m. in. pierogi, paszteciki, krokiety, ryby w różnych postaciach, bigosy, pieczenie oraz ciasta i słodycze. Ponadto można było nabyć ozdoby świąteczne, dekoracje, obrazy na deskach, ozdoby szydełkowe, bombki ręcznie wykonywane, stroiki świąteczne, skrzaty oraz kartki świąteczne. Nagrody rzeczowe  za najbardziej ciekawą ekspozycję stoiska ufundowało  Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej w Dobrzyniu nad Wisłą. Wręczył je prezes zarządu stowarzyszenia p. Ryszard Bartoszewski, a otrzymali je: Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Nadzieja” w Rypinie oraz Natalia Motylewska, Katarzyna Ardanowska i Aleksandra Prylińska

Podczas jarmarku ogłoszono wyniku konkursu rękodzieła ludowego zorganizowanego dla szkół podstawowych oraz kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Rypin. W kategorii szkół, w której ocenie podlegało stoisko z pracami i ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez uczniów, I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie, II miejsce – Szkoła im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym, III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach i Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stępowie oraz wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Sadłowie i Szkoła Podstawowa w Zakroczu. Koła gospodyń wiejskich wykonały ozdobę świąteczną ze sznurka jutowego, i tak: I miejsce zdobyło KGW w Rusinowie, II miejsce – KGW w Balinie, III miejsce – KGW w Kowalkach, natomiast wyróżnienia otrzymały KGW: Rypałki, Cetki, Sadłowo, Godziszewy, Głowińsk, Starorypin Prywatny-Iwany, Marianki i Borzymin. Imprezę prowadziła Marzena Zdrojewska. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Rypin.

Fotorelacja

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.