Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1378956

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

W kolejnych sołectwach odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich

W dniu 16 marca 2019 r. odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej w sołectwach Puszcza Rządowa i Dębiany.

W zebraniu wyborczym w Puszczy Rządowej wzięło udział 41 mieszkańców sołectwa, co na liczbę 260 osób uprawnionych do głosowania stanowiło 15,77 %. W głosowaniu tajnym sołtysem sołectwa Puszcza Rządowa został wybrany p. Henryk Daniszewski. Nowo wybrany sołtys będzie pełnić funkcję kolejną kadencję. Nowo wybrana rada będzie działać w składzie:  p. Teresa Kamińska, p. Mariola Szpakowska i p. Andrzej Woźnicki.

Zebranie wyborcze w Dębianach odbyło się w świetlicy wiejskiej. Na 213 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach sołtysa uczestniczyło 77 osób, co stanowi 36,15 %. Sołtysem sołectwa Dębiany został wybrany p. Józef Paliński. Nowo wybrany sołtys pełnił tę funkcję w poprzednich latach. Decyzją mieszkańców, rada sołecka będzie działać w składzie 3-osobowym, a w jej skład zostali wybrani:  p. Jolanta Gawrońska, p. Rafał Klatt i p. Dariusz Wasiewski.

 

Kolejne zebrania wyborcze odbyły się w dniu 19 marca 2019 r. w sołectwach Dylewo i Stępowo.

Mieszkańcy sołectwa Dylewo zgromadzili się w świetlicy wiejskiej. W zebraniu udział wzięło 14 osób, co stanowi 11,02%  ze 127 osób uprawnionych do głosowania. Sołtysem ponownie został wybrany p. Marek Rozpierski.  Do 3-osobowej rady sołeckiej wybrano: p. Bogusława Brzezickiego, p. Roberta Niedbalskiego i p. Janinę Smulską.

Zebranie wyborcze w sołectwie Stępowo również odbyło się w świetlicy wiejskiej. Na 231 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach sołtysa wzięło udział 37 osób, co stanowi 16,02 %. Głosami większości mieszkańców sołtysem na kolejną kadencję został wybrany p. Jan Dytrych. Pan Dytrych posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu sołectwem.

W skład 3-osobowej rady sołeckiej zostali wybrani: p. Piotr Zalewski, p. Mariusz Wójcik i p. Roman Dereszewski.

 

21 marca 2019 r. mieszkańcy sołectw Czyżewo i Borzymin dokonali wyboru swoich sołtysów i rad sołeckich.

W zebraniu wyborczym w sołectwie Czyżewo wzięło udział 16 osób, co na liczbę 229 osób uprawnionych do głosowania stanowi 6,99 %. W wyniku głosowania, sołtysem została wybrana p. Ewa Wiśniewska. Nowo wybrana sołtys ma 41 lat i będzie pełnić tę funkcje po raz pierwszy. W skład rady sołeckiej zostali wybrani: p. Anna Derkowska, p. Paweł Murawski i p. Kinga Więczkowska.

Sołectwo Borzymin liczy 264 osób uprawnionych do głosowania. W zebraniu wzięło udział 50 osób, co stanowi 18,94 %. Mieszkańcy dokonali wyboru sołtysa i rady sołeckiej. Sołtysem została p. Paulina Staszewska. Nowo wybrana sołtys ma 27 lat i będzie pełnić tę funkcje po raz pierwszy. W ostatnich wyborach samorządowych w 2018 r. została wybrana również radną gminy Rypin. Radę sołecką tworzą: p. Alicja Pilarska, p. Justyna Szałecka i p. Rafał Zglinicki.

 

Na zdjęciach kolejno nowo wybrani sołtysi: p. Henryk Daniszewski, p. Józef Paliński, p. Marek Rozpierski, p. Jan Dytrych, p. Ewa Wiśniewska, p. Paulina Staszewska.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.