Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1411182

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Uczniowie ze szkoły w Kowalkach laureatami i finalistami konkursów wojewódzkich

LAUREAT I FINALISTKA KONKURSU HUMANISTA ROKU 2018/2019

10 maja 2019 roku o godzinie 10.00 w auli Collegium Humanisticum Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Humanista Roku 2018/2019 dla klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej.

Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kowalkach reprezentowało dwoje uczniów.  Stanisław Błażejewski z klasy 3A gimnazjalnej uzyskał tytuł LAUREATA. Do konkursu przygotowała go Pani Anna Gadomska.  Dobrosława Foksińska z klasy 3B gimnazjalnej uzyskała tytuł FINALISTKI. Do konkursu przygotowała ją Pani Katarzyna Jankowska.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym i Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a patronat nad konkursem, któremu przyświecała myśl Terencjusza "Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce", przyjęli Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Wójt Gminy Lubicz. Konkurs trwał 70 minut, w ciągu których uczestnicy rozwiązywali test z zakresu nauk humanistycznych: historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego i literatury oraz   wiedzy o kulturze i świecie współczesnym. 

Na zdjęciach: Stanisław Błażejewski – laureat, Dobrosława Foksińska – finalistka, Anna Gadomska – nauczyciel, Katarzyna Jankowska - nauczyciel.

wyświetl galerię w Cooliris

FINALISTKA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Ostatni rok nauki języka rosyjskiego w oddziałach gimnazjalnych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach zakończył się uzyskaniem tytułu FINALISTKI konkursu przedmiotowego, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, przez uczennicę klasy 3C gimnazjum Amelię Nadolską.

Celem konkursów językowych jest motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych.

Amelia brała udział w zmaganiach na trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Intensywne przygotowania trwały od września do lutego. Uczennica musiała wykazać się umiejętnością stosowania zdobytej wiedzy w praktyce i działaniu. Na uwagę zasługuje fakt, że Amelia zgłębiała język rosyjski dopiero podczas nauki w gimnazjum na poziomie III.0, czyli w kursie dla początkujących.  Na kolejnych etapach zmierzyła się z zadaniami testowymi, zadaniami z luką o charakterze leksykalnym i gramatycznym. Do zadań konkursowych należało również wykazanie się umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem, redagowania tekstów w języku rosyjskim oraz wiedzą realioznawczą. Natomiast etap wojewódzki sprawdzał poza wyżej wymienionymi umiejętnościami, sprawność wypowiadania się i porozumiewania w języku rosyjskim.

Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Anna Gadomska - nauczycielka języka rosyjskiego.

Na zdjęciu: Amelia Nadolska – finalista i Anna Gadomska – nauczyciel.

  

wyświetl galerię w Cooliris

FINALISTA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z HISTORII

W konkursie przedmiotowym z historii organizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy tytuł FINALISTY uzyskał Stanisław Rafał Błażejewski, uczeń  klasy  3A gimnazjalnej.  Ucznia do  konkursu przygotowała  Pani Agnieszka  Szablewska.

Celem konkursu  historycznego jest  rozwijanie zainteresowań poznawczych  i  uzdolnień uczniów  z  zakresu  historii, a także  rozwijanie umiejętności  wykorzystania  wiedzy o  charakterze naukowym  do  rozwiązywania problemów w twórczy  sposób.  Uczeń   musiał wykazać  się  wiadomościami i umiejętnościami z  zakresu historii  od  pradziejów  do  1918r.,  rozwiązując  zadania  o charakterze  hybrydowym  typu  prawda – fałsz, zadania na  uzupełnianie  luk,  dopasowywanie, podpisywanie  ilustracji  i  map. Podczas  konkursu  sprawdzano  również umiejętność dokonywania analizy różnych  źródeł:  pisanych, ikonograficznych, kartograficznych  oraz statystycznych.   Konkursy  przedmiotowe  cieszą  się  dużym  zainteresowaniem wśród  uczniów.  Wynika  to  z  faktu, iż  zapewniają  laureatom  i  finalistom  liczne  przywileje,  np.  przy  wyborze  szkoły ponadgimnazjalnej.  Dają  też  możliwość  gruntownego  sprawdzenia  wiedzy i  umiejętności. 

Na zdjęciu: Stanisław Błażejewski - finalista i Agnieszka Szablewska - nauczyciel.

 

wyświetl galerię w Cooliris

LAUREAT W ETAPIE WOJEWÓDZKIM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA DZIECI „BEZPIECZNIE NA WSI: MASZYNA PRACUJE A DZIECKO OBSERWUJE”

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, na etapie wojewódzkim praca ucznia Jakuba Kaślewicza z kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach zdobyła III miejsce i będzie brała udział w etapie ogólnopolskim. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jest to już dziewiąta edycja konkursu dla dzieci z terenów wiejskich.

 

Nadesłane przez p. Beatę Nejno – dyrektora szkoły.

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.