Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1444516

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY

Uczniowie szkół z terenu gminy Rypin osiągają kolejne sukcesy, tym razem w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Kangur wywodzi się z Australii. W 1990 r. odbył się po raz pierwszy w Europie. W konkursie bierze udział ok. 30 krajów. Kangur bada umiejętność myślenia logicznego, a nie czystą wiedzę i znajomość wzorów.

W konkursie można otrzymać wyróżnienie, wyższy wynik nazywa się bardzo dobry i ostatni, najwyższy poziom to tytuł laureata.

Poniżej informacje nadesłane przez dyrektorów szkół.

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach         

            Uczeń klasy V szkoły podstawowej Michał Ławicki uzyskał w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wynik bardzo dobry.

             Michał wystartował w kategorii Beniamin, która obejmuje uczniów klas V i VI. Uzyskał 126 punktów na 150 możliwych, co daje 84 % poprawnych odpowiedzi. Wynik bardzo dobry był przyznawany od 109 punktów, a tytuł laureata można było uzyskać od 138 punktów.

            Nie jest to pierwszy sukces ucznia. W poprzednim roku szkolnym, w kategorii Maluch, uzyskał również wynik bardzo dobry. I wtedy, i w tym roku przygotowania ucznia wspierała  nauczycielka matematyki Pani Aneta Rumińska.

Nadesłane przez p. Beatę Nejno – dyrektora szkoły.

Na zdjęciu Michał Ławicki wraz z p. Anetą Rumińską.

wyświetl galerię w Cooliris

 

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym

Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2019. Punktualnie o godzinie 9.00 dwadzieścioro uczniów rozpoczęło pisanie testu. Najlepsi okazali się Lena i Krzysztof  Manelscy. Krzysztof – uczeń klasy III uzyskał wynik bardzo dobry. Przygotowywał się pod kierunkiem Pani Małgorzaty Skiby. Lena – uczennica klasy V uzyskała wyróżnienie (do wyniku bardzo dobrego zabrakło 1,5 punku). Przygotowywała się pod kierunkiem Pana Macieja Kowalskiego.

Nadesłane przez p. Danutę Ciecierska – dyrektora szkoły.

Na zdjęciu Lena Manelska i Krzysztof Manelski.

wyświetl galerię w Cooliris

 

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” sukcesy odnieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borzyminie. Troje uczniów tej szkoły zostało w tym konkursie wyróżnionych, wśród nich: Karwaszewski Mateusz z kl. II, którego opiekunem jest p. Katarzyna Kwiatkowska, oraz  Cieśliński Kamil i Ferszt Marcel - uczniowie z kl. VI przygotowywani przez p. Elżbietę Bułkowską.

Nadesłane przez p. Małgorzatę Cyta – dyrektora szkoły.

Na zdjęciach: Mateusz Karwaszewski z p. Katarzyna Kwiatkowską, Kamil Cieśliński z p. Elżbietą Bułkowską.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.