Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1444557

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Spotkanie przedstawicieli kół gospodyń wiejskich

7 czerwca 2019 r. przedstawicielki kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Rypin, spotkały się w Urzędzie Gminy Rypin z Dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rypinie p. Beatą Grabowską oraz Kierownikiem Sekcji Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku p. Igorem Dudrą. Tematem spotkania było przygotowywanie potraw na imprezy typu dożynki, festyny, jarmarki.

W drugiej części spotkania omówione zostały działania w projekcie pn. „Przedsiębiorczość jest w cenie – organizacja wizyt studyjnych i warsztatów” realizowanym w ramach programu „Inicjuj z FIO na start” edycja 2019 r. Najbliższym działaniem będzie wizyta studyjna w Spółdzielni Socjalnej „Kraina Skrwy Manufaktura Zdrowia” w Raku koło Skrwilna w dniu 13 czerwca 2019 r. W następnych miesiącach zostanie zorganizowana wizyta studyjna w Przedsiębiorstwie Społecznym „Garncarska Wioska” w Kamionca koło Nidzicy oraz warsztaty mydlarskie na terenie gminy Rypin. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 5.000 zł ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Na spotkaniu  zaplanowano również działania związane z dożynkami gminnymi oraz realizacją projektu „Aktywny senior” realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Rypin w partnerstwie z kołami gospodyń wiejskich, dofinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kwocie 2.500 zł.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.