Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1464421

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

HUMANISTKI NIE ZAWIODŁY !!!

           11 maja 2018 r. uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach wzięły udział w finale Wojewódzkiego Konkursu „Humanista Roku” 2017/2018 dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Odbył się on w budynku Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

     Jego celem było rozwijanie zainteresowania naukami humanistycznymi i światem współczesnym oraz pobudzanie indywidualnych uzdolnień uczniów. Honorowy patronat nad konkursem objęli m.in. Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty i Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki.

        W konkursowe szranki stanęło 91 uczniów z 46 szkół regionu. Musieli się zmierzyć  z testem, który zawierał aż 150 pytań. Dotyczyły one rozległych zagadnień z zakresu języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, wiedzy o kulturze i świecie współczesnym.

          Dziewczęta z klasy III a – Agata Błaszczak i Barbara Cieszyńska  - zdobyły tytuły finalistek. Uczennice uzyskają dodatkowo 15 punktów liczących się przy rekrutacji do szkół średnich oraz wpis na świadectwach ukończenia szkoły. Do humanistycznych zmagań przygotowywała je Pani Marlena Ciecierska.

      Atrakcją konkursu „Humanista Roku” było uczestnictwo w ciekawym wykładzie pt. „Pierwsza wojna światowa – klęska trzech zaborców” dra hab. Jarosława Centka.

 

           Agacie i Basi serdecznie gratulujemy sukcesu !!!

 

teks i foto nadesłane

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.