Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1484745

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

W Balinie powstanie nowa infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa

Dnia 2 lipca 2018 r. Wójt Gminy Rypin Janusz Tyburski w imieniu Gminy Rypin podpisał umowę z firmą P.H.U. TYMBUD z Maszewa Dużego koło Płocka, którą reprezentuje p. Wojciech Szwech na realizację zadania pn. „Zagospodarowanie terenu poprzez budowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej w Balinie”. Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury publicznej oraz jakości życia mieszkańców na obszarze „Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”.

W ramach projektowanego zadania, nad stawem w Balinie zostanie wybudowana altana drewniana o powierzchni zabudowy około 37 m2, pomost rekreacyjno-spacerowy w kształcie litery T o łącznej powierzchni zabudowy 66 m2, ławka owalna,  natomiast chodniki, dojścia, place zostaną utwardzone kostką betonową. Wykonane zostaną nasadzenia drzew i krzewów oraz przygotowane miejsca pod kontener na nieczystości stałe. Zieleń będzie stanowić wypełnienie i urozmaicenie całej przestrzeni. Na działce powstała już siłownia zewnętrzna, która będzie stanowić kompleksową ofertę rekreacyjno-wypoczynkową dla mieszkańców Balina oraz sąsiednich miejscowości w Gminie Rypin.  Zgodnie z umową, nowa infrastruktura zostanie wybudowana do końca września 2018 roku.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 127.109,00 zł w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.