Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1484845

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Strażacy zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi

Z inicjatywy Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu oraz władz samorządowych Gminy Barcin i Powiatu Żnińskiego, w sobotę 18 maja 2019 roku w Barcinie zorganizowano Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po eucharystii strażacy ochotnicy z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, goście i mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta na stadion miejski. W trakcie oficjalnej części uroczystości, zebrani na stadionie wysłuchali okolicznościowych przemówień. 

Wojewoda  Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi wyróżniającym się strażakom ochotnikom, w gronie których znaleźli się strażacy z terenu gminy Rypin. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał druh Tomasz Orędowski z OSP w Kowalkach, Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: druh Wojciech Czapliński  i druh Tadeusz Tęgowski z OSP w Rypałkach Prywatnych.  Odznaczenia zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. 

Na tak doniosłej uroczystości nie zabrakło również pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalkach, który reprezentowali druh Mateusz Orędowski, druh Kamil Jaworski, druh Mateusz Goldberg. Poczet został zaproszony przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu. 

Uroczystość zakończył festyn strażacki pełen atrakcji i dobrej zabawy.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego czuwa 1,6 tysiąca zawodowych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy służą w 30 jednostkach ratowniczo-gaśniczych, działających pod skrzydłami Komendy Wojewódzkiej PSP, 4 komend miejskich oraz 15 komend powiatowych. Strażacy ze struktur ochotniczej straży pożarnej to 855 jednostek przede wszystkim na terenach wiejskich, w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym działa 209 z nich. Liczba czynnych członków OSP to ponad 27 tysięcy, a całe środowisko – z członkami honorowymi, członkami wspierającymi, angażującymi się w działalność ochotniczych drużyn strażackich paniami oraz drużynami harcerskimi i młodzieżowymi – to ponad 35 tysięcy osób.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.