Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1484744

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

TVP Bydgoszcz gościła w świetlicy wiejskiej w Dębianach

TVP Bydgoszcz zrealizowała reportaż o świetlicy wiejskiej w Dębianach i infrastrukturze jej towarzyszącej. Materiał został wyemitowany w dniu 30 maja 2019 r. w programie "Dobrze wiedzieć". Tematem rozmowy w studio było wykorzystanie przez gminy gruntów otrzymanych nieodpłatnie na cele rozwoju aktywności sportowej i społecznej mieszkańców.

Gmina Rypin w 2008 roku otrzymała taki grunt od Agencji Nieruchomości Rolnych OT Bydgoszcz we wsi Dębiany. W ciągu 10 lat powstała nowa infrastruktura służąca mieszkańcom wsi: świetlica wiejska wraz z kompletnym wyposażeniem , boisko sportowe, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Ponadto został zagospodarowany teren wokół świetlicy poprzez ułożenie kostki betonowej i nasadzenia roślin. Na budowę świetlicy i zakup wyposażenia gmina Rypin pozyskała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Inwestycje zrealizowane na otrzymanej nieodpłatnie działce w Dębianach, stanowią przykład wzorcowego wykorzystania gruntu na cele społeczne wsi i gminy.

Cały program trwa prawie 50 minut. Reportaż o świetlicy w Dębianach rozpoczyna się od 26 minuty (00:26.00).

Zapraszamy do obejrzenia programu "Dobrze wiedzieć" w TVP Bydgoszcz.

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.