Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1464425

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Nagrody dla uczniów i nauczycieli

Z okazji zbliżającego się uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019, w dniu 17 czerwca 2019 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Rypin, podczas której wręczono nagrody książkowe dla uczniów  z najwyższą średnią, laureatów, finalistów i uczniów wyróżnionych w konkursach wojewódzkich, najlepszych sportowców, a także listy gratulacyjne dla ich rodziców oraz nauczycieli.  

Gala wręczania nagród została poprzedzona częścią artystyczną w wykonaniu uczniów szkół gminy Rypin, w której wystąpili:

- Igor Kwiatkowski ze szkoły w Borzyminie w piosence „Kamień z napisem LOVE”

- Izabela Lulińska i Marika Juchnowska ze szkoły w Sadłowie zaśpiewały piosenkę  "Żyj do przodu",

- Zuzanna Romanowska ze szkoły w Zakroczu wyrecytowała wiersz Ignacego Krasickiego pt. „Czapla, ryby i rak”,

- Oliwia Skorupska  ze szkoły w Starorypinie Rządowym zaprezentowała się w piosence „Lato, lato”,

- Natalia Błażejewska ze szkoły w Stępowie zaśpiewała utwór pt. „Szyba”,

- Karol Ławicki ze szkoły w Kowalkach wykonał dwa utwory na pianinie: 1. Ludwig van Beethoven " Dla Elizy", 2. Melodia do piosenki „Schronienie”.

 

Nagrody i listy gratulacyjne, z rąk Wójta Gminy Rypin Janusza Tyburskiego i przewodniczącej Rady Gminy Rypin Wiesławy Sokołowskiej, otrzymali następujący uczniowie:

 

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie:

Karolina Czajkowska – najlepsza uczennica szkoły

Igor Kwiatkowski – najlepszy uczeń szkoły

Miłosz Więckowski – najlepszy sportowiec szkoły

Amelia Szyszka – za osiągnięcia artystyczne

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach:

Kinga Kucińska – najlepsza uczennica klas gimnazjalnych

Karol Ławicki – najlepszy uczeń klas szkoły podstawowej

 

Jakub Szałecki – najlepszy sportowiec szkoły oraz wicemistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Przełajowych na dystansie 2000 m.

 

Stanisław Rafał Błażejewski – laureat i finalista

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Humanista Roku 2018/2019 organizowanego pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii,  organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

Dobrosława Foksińska – finalistka konkursu

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Humanista Roku 2018/2019 organizowanego pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

Amelia Łucja Nadolska – finalistka konkursu

Finalistka  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

Szkoła Podstawowa w Sadłowie:

 

Kacper Gadomski – najlepszy uczeń szkoły

 

Oliwia Grabowska – najlepszy sportowiec szkoły

 

 

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym:

 

Kamila Romanowska – najlepsza uczennica szkoły

Aleksandra Cieślak – najlepszy sportowiec szkoły

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stępowie:

Natalia Błażejewska – najlepsza uczennica szkoły

Justyna Wiśniewska – najlepszy sportowiec szkoły

 

Szkoła Podstawowa w Zakroczu:

Izabela Marynowska – najlepsza uczennica szkoły

Katarzyna Pawelec – najlepszy sportowiec szkoły

 

Lista nauczycieli nagrodzonych listami gratulacyjnymi :

- Bartłomiej Umiński za działalność artystyczną, a w szczególności opiekę merytoryczną oraz przygotowanie do przeglądów wokalnych m.in. Amelii Szyszka oraz Igora Kwiatkowskiego,

- Krzysztof Szalkowski za promowanie aktywności fizycznej wśród społeczności uczniowskiej, organizacja i koordynacja przedsięwzięć, gminnych zawodów sportowych oraz sukcesy w Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” (8 miejsce w województwie),

- Agnieszka Szablewska za przygotowanie oraz wsparcie merytoryczne ucznia Stanisława Rafała Błażejewskiego, który  został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii  organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty,

- Anna Gadomska za przygotowanie uczniów m.in.: Stanisława Rafała Błażejewskiego – laureata wojewódzkiego konkursu Humanista Roku 2018/2019 organizowanego pod patronatem kuratora oświaty, Amelii Łucji Nadolskiej – finalistki wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego  oraz Michała Ławickiego – zdobywcę II miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim projektu Fundacji Bo Warto w kategorii praca literacka - list do Matki Teresy z Kalkuty w myśl jej słów: (…) każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy, w oczach i w uśmiechu,

- Katarzyna Jankowska za przygotowanie do konkursu Dobrosławy Foksińskiej, która została finalistką konkursu Humanista Roku 2018/2019 organizowanego pod patronatem kuratora oświaty,

- Maciej Grzybowski – przygotowanie Jakuba Szałeckiego, który został wicemistrzem Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Przełajowych na dystansie 2000 m.

 

Kwiaty i gratulacje otrzymali również dyrektorzy szkół podległych Gminie Rypin.

         

Z okazji wakacji, życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym szkół, radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

FOTORELACJA

 

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.