Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1464377

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Piknik rodzinny w Stępowie

         8 czerwca 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stępowie bawiła się wspólnie z mieszkańcami sołectw Godziszewy, Jasin i Stępowo na dorocznym Pikniku Rodzinnym. 

        W imieniu organizatorów, imprezę otworzyli radny i sołtys sołectwa Stępowo Jan Dytrych oraz dyrektor szkoły Sławomir Malinowski. Licznie zgromadzona w świetlicy wiejskiej publiczność, mogła podziwiać przedstawienie przygotowane przez naszych niezawodnych uczniów, w tym roku występujących pod okiem pań: Moniki Topolewskiej, Marii Słodowskiej, Grażyny Nowatkowskiej i Anety Jeżewskiej. Tym razem motywem przewodnim była uwspółcześniona wersja „Kopciuszka”, niosąca ze sobą  wartości nieprzemijające, takie jak miłość małżeńska i rodzinna, poszanowanie przyrody i życie w zgodzie z naturą. Nie zabrakło chwil wzruszeń, zadumy, ale również uśmiechu i dziecięcej radości płynącej ze sceny. Słowa podziękowania skierowali inspektor oświaty Mateusz Krajewski i Przewodnicząca Rady Gminy Rypin Wiesława Sokołowska, którzy nie kryli swego zachwytu i podziwu dla kunsztu młodych artystów. Wśród gości nie zabrakło również Marzeny Zdrojewskiej inspektora do spraw promocji oraz druha Tomasza Jezierskiego – prezesa ZG ZOSP.

         Następnie przeniesiono się w plener, gdzie można było posilić się potrawami z grilla, zimnymi napojami, ciastem, kawą i herbatą, przygotowanymi przez radę rodziców, pod przewodnictwem Marioli Błażejewskiej. Część edukacyjno-rekreacyjną przeprowadziła załoga  Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej pod wodzą dyrektora Andrzeja Szalkowskiego. Ponadto piknik uświetnił występ grupy gimnastycznej „One” z ZS nr 1 w Rypinie.

         Podczas pikniku można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, posilić się watą cukrową i lodami oraz wziąć czynny udział w pokazie strażackim przygotowanym przez OSP w Stępowie.

 

Tekst i zdjęcia nadesłane przez p. Sławomira Malinowskiego – dyrektora szkoły.

 

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.