Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1464409

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Rewitalizacja parku w Rusinowie

Gmina Rypin otrzyma dofinansowanie w kwocie 171.628,58 zł  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach Programu Priorytetowego Ochrona Przyrody 2019, na realizację zadania pn. "Rewitalizacja zieleni w zabytkowym parku w miejscowości Rusinowo".

Projekt rewitalizacji obejmuje działkę o powierzchni ponad 8 ha, stanowiącą część historycznego założenia dworsko-parkowego. Park w Rusinowie znajduje się w północnej części miejscowości, w obszarze zwartej zabudowy. Obecnie park zachowuje słabo czytelny układ dawnej kompozycji. Gmina ogłosiła przetarg na realizację zadania pod tym samym tytułem. Zakres prac obejmował będzie trzebież selektywną grupy podrostu samosiewu młodych drzew i krzewów, usunięcie drzew o zróżnicowanych parametrach oraz  gęstych krzewów (przede wszystkim samosiew), usunięcie karpiny drzew usuniętych w okresie wcześniejszym oraz wykonanie zabiegów sanitarnych przy istniejących drzewach.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.