Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1484800

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Program „Posiłek w szkole i w domu” w Gminie Rypin

Program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Celem programu jest również zapewnienie wsparcia finansowego organom prowadzącym publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

Program składa się z 3 modułów:

1. Moduł dla dzieci i młodzieży;

2. Moduł dla osób dorosłych,

3. Moduł organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

Moduł 3. Programu dotyczy wzmocnienia opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole. W ramach modułu 3. Programu przewidziane są następujące działania:

1/ doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) lub doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych stołówek,

2/ wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

Gmina Rypin otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 17.720 zł na realizację działań w ramach modułu 3.

Dotacja została przyznana Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach. W placówce zostanie przeprowadzony remont jadalni, uzupełnienie wyposażenia (meble) oraz doposażenie stołówki. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 22.320 zł. Gmina Rypin zapewnia wkład własny na poziomie 4.600 zł.

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.