Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1512572

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Konkurs kulinarny "Bitwa Regionów"

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy informuje, iż 1 września 2019 r. w Myślęcinku podczas Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się półfinał konkursu „Bitwa Regionów”.  Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. I etap to weryfikacja nadesłanych zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. II etap (półfinał) – przygotowanie i prezentacja potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw.  Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów podczas eliminacji wojewódzkich, przechodzi do finału. Finał - najlepszych 16 drużyn z całego kraju - spotka się 29 września br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu. Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsze Koło zostanie uhonorowane Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poza konkursem odbędą się występy Zespołów Pieśni i Tańca Regionu Kujawsko-Pomorskiego, wystawa twórczości ludowej, wystawcy z miodami, rękodziełem oraz degustacja żuru przygotowywanego na żywo przez młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy oraz wiele innych atrakcji.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.