Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2164494

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Dożynki Gminy Rypin – szczegółowy program

W najbliższą sobotę na mieszkańców gminy Rypin i gości czeka wiele atrakcji podczas Dożynek Gminy Rypin. W tym roku gospodarzami uroczystości jest wieś Kowalki. Od kilku dni o zbliżającym się święcie plonów informują  słomiane witacze dożynkowe ustawione w centrum wsi.

31 sierpnia 2019 r. już od godz. 9.00 na boisku Orlik w Kowalkach rozpocznie się Dożynkowy Turniej Piłki Nożnej im. Janusza Małeckiego o Puchar Wójta Gminy Rypin. Turniej organizowany jest po raz siódmy i weźmie w nim 8 drużyn z terenu gminy Rypin.  Celem turnieju jest propagowanie pasji do tej dyscypliny sportu jaką „zarażał” Janusz Małecki były piłkarz, nauczyciel, trener, dyrektor szkoły.  

O godzinie 14.00 na boisku sportowym w centrum wsi rozpocznie się Msza Święta, po niej oficjalne powitanie, przemówienia okolicznościowe oraz uhonorowanie najlepszych rolników z terenu gminy Rypin.

Po oficjalnej części nastąpi blok artystyczno-sportowy. Na początek koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Rypina prowadzonej przez Klaudię Kuźmińską oraz gminnych zespołów młodzieżowych TAMA I i TAMA II prowadzonych przez Tadeusza Szcześniaka. Następnie sportowa rywalizacja sołectw, w których zmierzą się zespoły z Borzymina, Kowalk, Rypałk Prywatnych, Sadłowa oraz Stępowa.  Kolejnym punktem programu  będzie  pokaz zawodnika strongman Mateusza Wrzesińskiego z Golubia-Dobrzynia (Wicemistrz Plażowego Pucharu Polski Strongman Brzeźno 2019) wraz z zawodnikami Strongman Team Bydgoszcz. Podczas pokazu zaprezentują m.in. spacer farmera (przenoszenie dwóch ponad 100-kilogramowych waliz, po jednej na każdą rękę) ,  Yok Maluch oraz przeprowadzą konkurencje z nagrodami dla publiczności. Około godziny 19.00 rozpocznie się blok muzyczny: występ zespołu Senior Band, kapeli Sami Swoi oraz zespołu Fever Pitch z Rypina. Impreza zakończy się zabawą taneczną przy muzyce mechanicznej DJ.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?  Firma GASPOL przygotowała dla publiczności atrakcje w postaci pokazów balonowych. Team Gaspol przeprowadzi  tzw. loty na uwięzi. Z uwagi na wymagania pogodowe, pokaz odbędzie się w godzinach wieczornych. Na stoisku promocyjnym gminy, w ramach akcji "Gmina Rypin przyjazna pszczołom", będzie można wziąć udział w krótkim teście wiedzy, a każdy uczestnik otrzyma drobny upominek. Dodatkowo zostaną rozlosowane nagrody wśród uczestników testu. Dla dzieci czekać będzie nieodpłatny plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią, eurobungee, dmuchanym zamkiem i piłeczkami. Koła gospodyń wiejskich z terenu gminy przygotują swoje stoiska gastronomiczne, na których będzie można skosztować smacznych wypieków, dań mięsnych i warzywnych. Z pewnością każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Nieodłącznym elementem imprezy dożynkowej jest grochówka dla wszystkich uczestników imprezy. Podczas imprezy swoje stoiska promocyjne zaprezentują lokalne firmy i instytucje związane z branżą rolniczą, spożywczą, ogrodniczą oraz stoiska gastronomiczne. Podczas festynu dożynkowego będzie można wziąć udział w konkursach, quizach, rywalizacji sportowej. Na uczestników czekają nagrody i upominki. Około 20.00 rozpoczną się seanse w mobilnym kinie 7D.

Po raz pierwszy podczas festynu dożynkowego odbędzie się Piknik Profilaktyczny zorganizowany przez GKRPA w Rypinie, Sanepid, policję, ratowników medycznych. W specjalnym namiocie na uczestników czekać będzie wiele atrakcji: pokazy, konkursy z nagrodami i zdrowe przekąski.

Udział w dożynkach Gminy Rypin będzie niewątpliwie dobrą okazją do aktywnego i miłego spędzenia ostatniego weekendu wakacyjnego, do czego serdecznie zachęcamy.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.