Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1547464

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Zajęcia z robotyki i programowania

Od czerwca do września 2019 r. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Rypin w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Kowalkach i Szkołą Podstawową w Zakroczu realizowało projekt pn. "Zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci i młodzieży", dofinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Na warsztatach młodzi inżynierowie konstruowali i wprawiali w ruch roboty wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny, rozwijały kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Zajęcia z robotyki to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. To również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawiło uczniom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umocniło ich wiarę we własne możliwości.

W zajęciach projektowych wzięło udział 130 uczniów. 

Zdjęcia nadesłane przez SP w Kowalkach i SP w Zakroczu.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.