Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1578033

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

#SuperKoderzy

Od początku września Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach  realizuje zajęcia z robotyki, w ramach udziału w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy – ścieżka MAJSTERKOWICZE 2.0.

Spośród wielu szkół z całej Polski, po wysłaniu zgłoszenia – filmu mającego przekonać, że to właśnie w Kowalkach powinny odbywać się zajęcia, szkoła zakwalifikowała się do udziału w programie. To duży sukces. Szkoła otrzymała grant, dzięki któremu mogła zakupić pięć zestawów LOFI ROBOT.

Podczas zajęć, które odbywają się dwa razy w tygodniu, uczniowie klasy piątej śrubka po śrubce montują swoje roboty, poznają zasady działania czujników robota i przygotowują się do ich programowania. To świetne wprowadzenie do świata nowoczesnych technologii. Uczy kreatywności i praktycznego zastosowania zdobytych wiadomości i logicznego myślenia. Przez zabawę uczniowie nabywają praktyczne umiejętności programowania. Mamy nadzieję, że dla wielu z uczestników zajęć będzie to początek prawdziwej przygody w świecie programowania i rozbudzą się w nich przyszłe zainteresowania zawodowe.

Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela informatyki p. Krzysztofa Zalewskiego.

Nadesłane z SP w Kowalkach.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.