Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1578113

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Mistrzowie rachunków i tabliczki mnożenia

Korzystając z grantowego programu Fundacji mBank,  w maju 2019 r. Pani Anna Watkowska  oraz Pani Elżbieta Bułkowska napisały autorski projekt matematyczny „Mistrz Rachunków”.  Spośród ponad 500 różnych projektów nadesłanych z całej Polski, 112 z nich otrzymało granty na realizację swoich pomysłów. W dniu 9 września 2019 r. w szkole w Borzyminie zawiązane zostało kółko matematyczne, podczas którego uczniowie klas piątych szlifują umiejętność logicznego myślenia oraz szybkiego rachowania w pamięci. Uczestnicy zajęć  wykorzystują myślenie matematyczne w grach i quizach, kształtują odporność emocjonalną  oraz komunikację w grupie, a przy tej okazji dobrze się bawią.

Wszystko dzięki funduszom pozyskanym z Fundacji mBank. To dzięki nim, 16 września nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z Kartami Grabowskiego, na których zapoznali się z różnorodnym wachlarzem gier matematycznych. Nie obyło się bez dawki pozytywnych emocji. Szkoła czeka również na zakupione w projekcie 3 tablety, dzięki którym lekcje matematyki staną się bardziej atrakcyjne dla uczniów. W projekcie przewidziane są także inne matematyczne niespodzianki. Zapraszamy do śledzenia szkolnego Facebooka.

wyświetl galerię w Cooliris

 

Matematyczne święto w Borzyminie pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Szkoła w Borzyminie już po raz drugi zorganizowała "Tydzień z tabliczką mnożenia".  Od poniedziałku 30 września uczniowie dekorowali szkołę wykonanymi przez siebie plakatami z rymowankami o tabliczce mnożenia, różnymi zadaniami pozwalającymi im podczas przerw przypominać sobie różne przykłady z tabliczki. Nauczycielki matematyki: p. Anna Watkowska oraz p. Elżbieta Bułkowska na lekcjach przeprowadziły eliminacje, które wyłoniły Liderów Tabliczki Mnożenia. Zostali nimi: Izabela Cieślińska, Kornelia Umińska, Krystian Firgolski, Kacper Trędewicz, Filip Kalich, Oliwier Nowatkowski, Julia Piotrowska, Amelia Tomaszewska, Kacper Błaszkiewicz, Karolina Czajkowska, Adrian Żulewski i Krystian Więckowski. To oni tworzyli komisje egzaminujące młodszych i starszych kolegów z kl. III –VIII, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców tego dnia goszczących w szkole.  W tym jednak roku, dzięki uczestnictwu szkoły w programie Fundacji mBanku, zakupiono zestawy Kart Grabowskiego. Umożliwiły one zorganizowanie Szkolnego Finału Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w bardzo emocjonujący dla uczniów sposób. Osoby, które pomyślnie odpowiedziały na 5 pytań znajdujących się na losie, otrzymywały naklejkę Experta Tabliczki Mnożenia oraz przybijały żółwika z egzaminatorem. Zdanie tabliczkowego egzaminu umożliwiało uczniom udział w ostatecznym, matematycznym  pojedynku. Uczniowie bawiąc się walczyli drużynowo oraz indywidualnie w takich konkurencjach jak: olimpijczycy, królowa skakanki, gra na tablecie w aplikacji Math Duel o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.  W ostatecznej rozgrywce zwyciężył Miłosz Więckowski z kl. VII  i to do niego trafił tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wicemistrzem został ubiegłoroczny mistrz: Mateusz Szalkowski z kl. VII, natomiast miejsce III przypadło Irenie Derkowskiej, również siódmoklasistce. Cała trójka, oprócz dyplomów, otrzymała nagrody książkowe, maskotki oraz słodkości. 

Nadesłane przez SP w Borzyminie.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.