Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1578058

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Uczniowie odwiedzili rypiński cmentarz

Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Szkoła Podstawowa w Zakroczu włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Szkoła pamięta”.  Pragniemy uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu. Uczniowie wspólnie z opiekunami, wybrali się na cmentarz w Rypinie, by uporządkować i odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię. Dzieci posprzątały bezimienne i opuszczone groby, zapaliły znicze. 

Światełko pamięci zapłonęło również pod tablicą w szkole upamiętniającą p. Helenę Somszorową zamordowaną w czasie II wojny światowej w rypińskim Domu Kaźni - nauczycielkę z Zakrocza.

Zainicjonowana w tym roku akcja, będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Nadesłane przez p. Dorotę Ulewicz - dyrektora SP w Zakroczu.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.