Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1816429

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Radosne świętowanie odzyskania niepodległości

11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków – Narodowe Święto Niepodległości. Jest to święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Gminno-Parafialne Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się w Sadłowie. Wzięły w nich udział władze samorządowe gminy Rypin z Wójtem Gminy Rypin Januszem Tyburskim i Przewodniczącą Rady Gminy Rypin Wiesławą Sokołowską na czele, przedstawiciele samorządu gmin sąsiednich, poczty sztandarowe,  przedstawiciele szkół, ochotniczych straży pożarnych, organizacji  i instytucji oraz mieszkańcy gminy Rypin i parafii sadłowskiej.  O godz. 11.00 proboszcz ks. Krzysztof Jończyk odprawił mszę świętą w intencji Ojczyzny. Koncelebrowali ją ks. Krzysztof Świerczyński – dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej i ks. kan. Kazimierz Rostkowski.

W trakcie mszy świętej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadłowie zaprezentowali patriotyczny program słowno-muzyczny. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stępowie zapewnili oprawę liturgiczną mszy świętej.

O godz. 12.00 uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny w Sadłowie, gdzie przy grobie powstańców styczniowych został odśpiewany hymn państwowy, odczytany Niepodległościowy Apel Pamięci oraz złożone kwiaty i znicze.

Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Rypin i Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie.

Patronat medialny nad uroczystościami objęło Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Fotorelacja z uroczystości

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.