Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1683128

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Owocny rok w Szkole Podstawowej w Kowalkach

Rok 2019 obfitował w Szkole Podstawowej w Kowalkach w wiele projektów, których realizacja była możliwa dzięki środkom własnym i pozyskanym z zewnątrz. Do najważniejszych należą:

1. Udział w programie dotacyjnym Fundacji ORANGE #SuperKoderzy i zakup zestawów edukacyjnych LOFI Robot - #SuperKoderzy – 5 szt. za kwotę 2.500,00 zł.

2. Udział w projekcie i uzyskanie tytułu Laureata Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej #OSEWyzwanie. Nagrodą dla szkoły jest 16 komputerów o wartości około 40.000,00 zł. Realizacja zadania nastąpi w 2020 r.

3. Malowanie stołówki i jadalni w ramach pozyskanego dofinansowania z budżetu państwa w wysokości 17.720,00 zł pochodzących z wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.  Wkład finansowy własny do projektu to kwota 4.600,00 zł, z czego zakupiono między innymi zamrażarkę i zmywarkę. Ogółem wydatkowano kwotę 22.320,00 zł.

4. Wyposażenie izby lekcyjnej dla klasy II w ramach pozyskanego dofinansowania w kwocie 10.000,00 zł z rezerwy części oświatowej subwencji. Zakupiono meble, biurko, stoliki z regulowaną wysokością, drukarkę, laminarkę i tablicę korkową.

5. Zakup pomocy dydaktycznych, niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych: chemii i fizyki w ramach dofinansowania ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie 5.000,00 zł.

6. Budowa placu zabaw w ramach programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w kwocie 7.300 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy, środków sołectwa Kowalki oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach Wartość zadania wyniosła 20.430 zł. Wiosną 2020 r. zostaną zamontowane dwa kolejne elementy placu zabaw, które już zostały zakupione.

7. Adaptacja pomieszczenia na potrzeby powiększenia oddziału przedszkolnego „Biedronki” za kwotę 5.500,00 zł pozyskanego po Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalkach.

8. Zakup niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania szkoły sprzętu: pralki i odkurzacza - 2.639,00 zł.

Na zdjęciach ósmoklasiści z nowymi pomocami dydaktycznymi do nauczania chemii, drugoklasiści w swojej izbie lekcyjnej i Biedronki na placu zabaw.

 

Nadesłane przez SP w Kowalkach.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.