Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1715225

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Uczniowie szkoły w Kowalkach zachęcają do oszczędzania

 

AKCJE I LOKATY - SUPER SPRAWA, DUŻE ZYSKI TO PODSTAWA!

Troje uczniów z klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach: Lena Dunajska, Michał Ławicki oraz Julian Naworski wzięło udział  w konkursie „POTYCZKI EKONOMICZNE” w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Partnerami programu „Ekonomia na co dzień” są Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. 

Zadanie, którego podjęli się uczniowie, polegało na przygotowaniu plakatów promujących działanie „Akcje i lokaty - super sprawa, duże zyski to podstawa!”, zachęcajacych do oszczędzania, bezpiecznego i ekonomicznego lokowania gotówki oraz ukazujących rolę naszej waluty, jaką jest POLSKI ZŁOTY. Plakaty zostały wywieszone na parawanach wystawienniczych, umieszczonych na korytarzach szkolnych oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalkach. Następnie młodzi ludzie przygotowali prezentację multimedialną, opracowali scenariusz scenek tematycznych oraz wykonali dekorację, niezbędną do realizacji dalszych działań.

Kolejnym etapem było przeprowadzenie przez  liderów projektu zajęć edukacyjnych, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa obejmowała dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz  uczniów z nauczania wczesnoszkolnego, druga – klasy V-VIII, aby dostosować działania do możliwości percepcyjnych odbiorców. Prowadzący w każdej z grup wyświetlili i omówili prezentację multimedialną. Przedstawili również scenki tematyczne, zachęcające do oszczędzania oraz bezpiecznego lokowania pieniędzy, a także przestrzegające przed przechowywaniem gotówki w domu. Dowodem na to, że zajęcia wywarły duże wrażenie na odbiorcach, było to, że dzieci słuchały z zainteresowaniem oraz wykazywały się dużą aktywnością, która została nagrodzona słodkim upominkiem w kształcie monet. Na koniec zajęć w każdej grupie przeprowadzono ewaluację.

Liderzy projektu konkursowego mają nadzieję, że za pośrednictwem młodzieży szkolnej przesłanie trafi do ich opiekunów, w myśl idei, że dzieci też mają wpływ na działania podejmowane przez rodziców. W związku z tym działania dotrą do bardzo dużej grupy odbiorców. Różnorodność zastosowanych form i metod pracy podczas realizacji zadania spotkała się z szerokim odbiorem. Wszyscy będą mogli zauważyć korzyści płynące z ekonomicznego gospodarowania pieniędzmi, w ramach myśli przewodniej liderów projektu, że pieniądze szczęścia nie dają, ale są niezbędne, by zapewnić życiową stabilizację, a zatem WARTO OSZCZĘDZAĆ!

Młodzież dziękuje za życzliwość i pomoc w realizacji projektu Pani Dyrektor – Beacie Nejno, rodzicowi Małgorzacie Dunajskiej oraz nauczycielom Marlenie Ciecierskiej, Dorocie Grudzińskiej, Annie Gadomskiej, Katarzynie Skowrońskiej oraz Krzysztofowi Zalewskiemu.

Koordynatorem powyższego działania jest nauczyciel matematyki Aneta Rumińska.

Poniżej link do filmu z realizacji projektu:

https://youtu.be/R1idEP9my-k

 

Projekt pn. "AKCJE I LOKATY - SUPER SPRAWA, DUŻE ZYSKI TO PODSTAWA!" Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach zakwalifikował się do II etapu Potyczek Ekonomicznych, razem z 35 innymi szkołami z całej Polski.

 

Nadesłane z SP w Kowalkach.         

 

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.