Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1715232

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

OSP podsumowują poprzedni rok działalności

Pierwszy kwartał roku to tradycyjnie czas organizowania walnych zebrań członków ochotniczych straży pożarnych, podczas których zarządy przedkładają sprawozdanie z działalności za 2019 rok oraz przedstawiają plany na rok bieżący i lata następne. OSP funkcjonują jako stowarzyszenia zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Na terenie gminy Rypin funkcjonuje sześć jednostek: w Godziszewach, Kowalkach, Rypałkach Prywatnych, Sadłowie, Stępowie i Zakroczu, z czego dwie w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym: Kowalki i Sadłowo.

Do tej pory odbyły się walne zebrania w Zakroczu, Kowalkach i Sadłowie.

Wiejska Ochotnicza Straż Pożarna w Zakroczu miała wyjątkową okazję do spotkania i świętowania, obchodziła 20-lecie swojej działalności. W świetlicy wiejskiej w Zakroczu zebrali się członkowie jednostki, władze samorządowe, kościelne, przedstawiciele zawodowej straży pożarnej, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych ochotniczych straży pożarnych oraz goście, którzy współpracują z druhami z Zakrocza. Była to okazja do złożenia gratulacji i życzeń dalszego rozwoju jednostki. Prezes WOSP w Zakroczu Ireneusz Wiśniewski wraz z zarządem podsumował poprzedni rok oraz dwadzieścia lat działalności jednostki, w szczególności w zakresie rozbudowy i modernizacji siedziby, doposażenia w sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz działania na rzecz mieszkańców Zakrocza i gminy Rypin. Jednostka liczy 24 członków.

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalkach było okazją do odznaczenia druhów medalami i odznaczeniami. Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymał druh Jarosław Łukowski. Odznaki „Za wysługę lat” otrzymali: Sebastian Adamczyk, Marek Pflaum, Maciej Kopaczewski, Martyna Szwagierek, Mateusz Soliński, Kamil Soliński, Marcin Czarnecki, Martyn Trędewicz, Zygmunt Słomiński, Mieczysław Kupka, Jędrzej Zimnicki, Tomasz Orędowski, Rafal Orędowski, Piotr Trędewicz, Stanisław Paradowski, Mateusz Wojciechowski, Artur Sugalski, Miłosz Soliński, Mateusz Trzciński, Mateusz Orędowski. Po złożeniu sprawozdania za rok 2019, prezes Jędrzej Zimnicki przedstawił plany jednostki w zakresie dalszej rozbudowy remizy, zorganizowania specjalistycznych szkoleń i naboru nowych członków. Aktualnie jednostka OSP Kowalki liczy 48 członków. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Sadłowie podsumowała rok 2019, który był bardzo dobry pod względem poprawy infrastruktury remizy oraz terenu przyległego oraz doposażenia w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W ubiegłym roku OSP w Sadłowie otrzymała nagrodę finansową w wysokości 20.000 zł od Fundacji ORLEN, przyznaną tym jednostkom, które działają co najmniej od 100 lat. Otrzymane środki zostały przeznaczone m.in. na malowanie elewacji remizy. Ponadto na terenie przyległym została pobudowana altana sfinansowana ze środków unijnych i gminnych, która będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Prezes zarządu podziękował strażakom pracującym społecznie na rzecz straży i mieszkańców. Łącznie druhowie wypracowali blisko 500 godzin pracy społecznej. Podziękował Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej i jej opiekunom za zdobycie I. miejsca podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. Jednostka w Sadłowie liczy 43 członków.

O walnych zebraniach w OSP w Stępowie, OSP w Godziszewach i OSP w Rypałkach Prywatnych będziemy informować.

WOSP w Zakroczu

wyświetl galerię w Cooliris

OSP w Kowalkach

wyświetl galerię w Cooliris

OSP w Sadłowie

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.