Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1715198

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Profilaktyczny wyjazd uczniów ze Starorypina Rządowego

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym mieli okazję odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Staży Pożarnej w Rypinie. Pretekstem wyjazdu była pogadanka profilaktyczna dotycząca zagrożeń pożarowych. Pracownicy komendy przygotowali bardzo interesujące spotkanie.

W pierwszej części - podczas pogadanki z uczniami - zaprezentowano zagrożenia związane  z pożarem domu. Jednocześnie w czasie dyskusji przestawione zostały prawidłowe zachowania, aby zabiec tragedii, jaką jest pożar. Wszystko odbyło się z udziałem specjalnego symulatora, dzięki czemu przekazywane informacje uczniowie mogli nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć w praktyce konsekwencje złych zachowań. Cieszy fakt, że uczniowie mają bardzo dużą wiedzę związaną z profilaktyką zapobiegania pożarom.

Druga część spotkania to zwiedzanie rypińskiej strażnicy. Uczniowie zaczęli zwiedzanie od stanowiska dyżurnego. Następnie poprzez szatnie udali się z pracownikami do garaży, gdzie mogli dokładnie obejrzeć samochody wraz z wyposażeniem. Był moment na to, aby przymierzyć mundur i wsiąść do wozu bojowego. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, a panowie strażacy odpowiadali i wyjaśniali wszelkie wątpliwości. Opowiadali także o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. Dziękujemy im za spotkanie, a przede wszystkim za ratowanie naszego zdrowia, życia i dorobku.

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klasy I i II oraz IV i V wraz z opiekunami, Aliną Ciećwierz, Danutą Ciecierską i Maciejem Kowalskim.

Nadesłane z SP w Starorypinie Rządowym.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.