Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1774094

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Spotkanie z Papieżem w oknie.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach zaprasza do obejrzenia wystawy Centrum Myśli Jana Pawła II pt. " Karol Wojtyła. Narodziny"- wystawy w oknie - w związku ze zbliżającą się setną rocznicą urodzin patrona szkoły. Wystawa była przygotowana na szkolne obchody, jednak  z uwagi na panującą pandemię, szkoła w Kowalkach prezentuje ją w oknach. Wystawa pokazuje życie Karola Wojtyły od narodzin, poprzez pracę księdza, kardynała, papieża, aż po kanonizację.

Tradycja spotkań z Papieżem w oknie narodziła się w Krakowie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979r. "Kiedy tu dawniej byłem w Krakowie, byłem całkiem porządnym człowiekiem. Nigdy nie wyłaziłem na okna. A teraz? Co się ze mną stało" - żartował Papież 6 czerwca 1979 r. Podczas jednej z kolejnych pielgrzymek św. Jana Pawła II do ojczyzny, powiedział „Jakby się kto pytał, Franciszkańska 3".

My zapraszamy na wystawę pod adres Kowalki 29.

Przypominamy, że ponad 20 lat temu, w dniu 26 października 1999 r., Rada Gminy Rypin nadała Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Gminy Rypin.

Zdjęcia nadesłane przez p. Beatę Nejno - dyrektora SP w Kowalkach.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.