Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1773916

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Konkurs marszałka województwa pn. "Urodziny papieża w moim domu".

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza sołectwa, koła gospodyń wiejskich oraz ochotnicze straże pożarne, działające na terenie naszego województwa, do wzięcia udziału w konkursie „Urodziny papieża w moim domu”.

Zachęcamy do udekorowania w poniedziałek (18 maja) flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami domów, budynków, podwórek, kapliczek, skwerów i ulic sołectwa lub miejscowości, w której siedzibę ma koło gospodyń wiejskich lub ochotnicza straż pożarna. Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu (6 i 7 czerwca 1991 roku do Włocławka, 7 czerwca 1999 roku do Bydgoszczy i Torunia).

Zdjęcia, przedstawiające dekoracje w sołectwie lub miejscowości, w której działa KGW lub OSP, prosimy przesyłać do wtorku (19 maja) na adres: janpawel2@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wpisując „Urodziny papieża w moim domu”. Oświadczenie, które należy podpisać i dołączyć do zgłoszenia będzie dostępne od czwartku (14 maja) na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Departamentem Promocji Urzędu Marszałkowskiego: tel. 56 62 18 477; e-mail: ps.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

Konkurs jest adresowany do:

  • sołectw,
  • kół gospodyń wiejskich,
  • ochotniczych straży pożarnych.

W każdej z powyższych grup, wybranych zostanie po trzech zwycięzców oraz po jednym wyróżnieniu. Sołectwa, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, które przygotują najwięcej barwnych dekoracji i przystroją nimi swoje miejscowości najpóźniej w dniu urodzin papieża (18 maja), otrzymają nagrody finansowe:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

 

Zapraszamy do włączenia się w jubileuszowe obchody i udział w konkursie. Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku.

 

Zamieszczone na prośbę rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

  • autor: Marzena Zdrojewska

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.