Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2109848

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Sukces Michała w konkursie Liga Zadaniowa.

Uczeń 6 klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach - Michał Ławicki zajął III miejsce w etapie rejonowym konkursu Liga Zadaniowa. Etap ten składa się z trzech oddzielnych spotkań konkursowych, ale w tym roku, z powodu pandemii zakończył się po dwóch oddzielnych spotkaniach, które miały miejsce w Brodnicy.

Celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs stwarzał szansę aktywizacji środowiska nauczycieli matematyki na rzecz pracy z młodzieżą zainteresowaną poznawaniem matematyki.

Organizatorami konkursu matematycznego Liga Zadaniowa są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki UMK oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Do konkursowych zmagań ucznia przygotowywała nauczycielka matematyki -p. Aneta Rumińska.

Michał jest uczniem klasy 6, dlatego nie może brać udziału w dalszych zmaganiach, ponieważ są dedykowane tylko dla uczniów klasy 7. Mamy jednak nadzieję, że doświadczenie, które nabył teraz, pomoże mu w przyszłorocznym konkursie.

Nadesłane z SP w Kowalkach.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.