Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1804010

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Nagrody wójta dla uczniów i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

W 2020 roku, z uwagi na stan pandemii, nie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Rypin. Nagrody oraz listy gratulacyjne Wójta Gminy Rypin zostały wręczone uczniom, rodzicom i nauczycielom podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

 

Nagrody otrzymali następujący uczniowie:

 

Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie:

Karolina Czajkowska – najlepsza uczennica szkoły:

- laureatka w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Historii,

- laureatka w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym „CES”,

- I miejsce i tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu przedmiotowego EDI Panda,

- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Fryderyku  Chopinie w Szafarni
pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty,

- finalistka w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego,

- finalistka w Ogólnopolskim Konkursie Poezji w Golubiu – Dobrzyniu – „IV Turniej na Zamku – potyczki wierszowane”,

- finalistka w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim w Zamku Bierzgłowskim,

- finalistka Konkursu Wiedzy Biblijnej - etap dekanalny.

Szymon Karczewski – najlepszy sportowiec szkoły:

- „Maraton Trzeźwości” sztafetowe biegi przełajowe w Radzynku - I miejsce,

- Mistrzostwa Gminy Rypin w Sztafetowych Biegach Przełajowych - I miejsce,

- Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu stylem motylkowym - I miejsce,

- Mistrzostwa Gminy Rypin w Pływaniu stylem dowolnym - I miejsce - rekord szkoły i gminy,

- Mistrzostwa Gminy Rypin w Pływaniu stylem motylkowym - I miejsce - rekord szkoły, gminy i powiatu,

- IV Ogólnopolski Miting Pływacki - I miejsce stylem klasycznym i II miejsce stylem zmiennym,

- I Ogólnopolskie zawody pływackie w Barcinie - I miejsce stylem zmiennym i I miejsce stylem klasycznym,

- zawody wojewódzkie w Toruniu "Sprawdzian wytrzymałości" II miejsce stylem zmiennym 400 m oraz I miejsce stylem dowolnym 800 m,

- powołanie do kadry wojewódzkiej Młodzików.

Zuzanna Kwiatkowska:

I miejsce w województwie  w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim pod Patronatem Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Wójta Gminy Łubianka na Zamku Bierzgłowskim,

II miejsce - XXIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla Szkół Podstawowych. Konkurs objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Oliwia Groszewska - II miejsce w województwie w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Wójta Gminy Łubianka na Zamku Bierzgłowskim.

Franciszek Umiński - laureat w  Ogólnopolskim Teście Ortograficznym CES.

Igor Kwiatkowski - laureat XVI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" pod Patronatem Marszalka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Cołbeckiego oraz Wójta Gminy Łubianka w Zamku Bierzgłowskim.

Maria Winnicka - I miejsce i tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI Panda.

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach:

Michał Ławicki – najlepszy uczeń szkoły.

Uczeń klasy 6 - najwyższa średnia w szkole 5,83. Finalista etapu ogólnopolskiego konkursu "Potyczki ekonomiczne" w ramach programu edukacyjnego Ekonomia na co dzień organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie pod patronatem Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. 

Michał Ławicki zajął również III miejsce w etapie rejonowym konkursu matematycznego Liga Zadaniowa pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nie mógł dalej rywalizować, bo kolejne etapy są dedykowane uczniom klasy 7. Zdobył wyróżnienie w Kangurze Matematycznym.

Lena Maria Dunajska – uczennica klasy 6 – druga średnia w szkole - 5,58. Członek drużyny, która dotarła do finału ogólnopolskiego konkursu "Potyczki ekonomiczne" w ramach programu edukacyjnego Ekonomia na co dzień.

Julian Naworski – uczeń klasy 6 – średnia ocen 5,00. Jest członkiem drużyny w finale ogólnopolskim konkursu "Potyczki ekonomiczne" w ramach programu edukacyjnego Ekonomia na co dzień.

 

Szkoła Podstawowa w Sadłowie:

Kacper Gadomski – najlepszy uczeń szkoły.

Kacper (średnia ocen 5,83) jest uczniem szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Sadłowie.  To bardzo  ambitny uczeń, który posiada wiele talentów i pasji. Największe zdolności wykazuje w przedmiotach matematyczno-przyrodniczych, ale również języki obce są jego mocną stroną. Stopień opanowania wiedzy i umiejętności chłopiec prezentuje w różnych konkursach, np. Liga zadaniowa, Kangurek, English AroundUs, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglojęzycznych. Kacper jest również uzdolniony plastycznie, a swoje zamiłowanie do sztuki rozwija uczęszczając na zajęcia plastyczne. Uczeń jest wielkim miłośnikiem sportu. Lubi grać w piłkę nożną, dlatego chętnie uczęszcza na dodatkowe zajęcia organizowane w szkole, a umiejętności pływackie rozwija w Rypińskim Centrum Sportu.

Paweł Kopczyński – najlepszy sportowiec szkoły.

Paweł jest uczniem klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Sadłowie. Przez wszystkie lata nauki miał średnią powyżej 5,0. Uczestnik wielu konkursów historycznych i językowych. Od klasy czwartej stały uczestnik gminnego konkursu Omnibus. W 2019 r. został wybrany najlepszym koszykarzem w Gminie Rypin. Należy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sadłowie. Interesuje się sportem, informatyką, historią, geografią i polityką.

 

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym:

Kamila Romanowska – najlepsza uczennica szkoły.

Kamila za cały okres nauki w szkole podstawowej osiągnęła średnią ocen 5,5. Zawsze chętnie angażowała się w życie klasy i szkoły, często brała udział w przedstawieniach, w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej prowadziła kronikę klasową, pracowała również w samorządzie i wolontariacie szkolnym.

Uczennica w roku szkolnym 2019/2020 brała udział  w gminnym „Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych”, w którym zajęła III miejsce, uczestniczyła również w rejonowym konkursie kuratoryjnym z matematyki (zabrakło jej tylko 1 punktu do udziału w etapie wojewódzkim tego konkursu!) oraz w szkolnym etapie konkursu kuratoryjnego z historii.

Podczas nauki w szkole podstawowej często brała udział w konkursach plastycznych oraz wyjeżdżała na różnego rodzaju zawody sportowe, w których również osiągała sukcesy, zdobyła m.in.: IV miejsce w biegu na 60 metrów w zawodach powiatowych oraz wraz
z koleżankami z klasy - VIII miejsce w województwie, w piłce nożnej dziewcząt. Kamila interesuje się sportem, rysunkiem, fotografią, matematyką, geografią. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem.

Oliwia Weronika Skorupska – najlepszy sportowiec szkoły.

Oliwia za cały okres nauki w szkole podstawowej osiągnęła średnią ocen 5,1. Chętnie angażowała się w życie klasy i szkoły, często brała udział w przedstawieniach, w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej pracowała w samorządzie i wolontariacie szkolnym, brała udział w koncercie kolęd w Domu Pomocy Społecznej w Ugoszczu oraz służyła w poczcie sztandarowym Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym. 

Uczennica, podczas nauki w szkole podstawowej, często brała udział w konkursach plastycznych, reprezentowała szkołę w Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek oraz wyjeżdżała na różnego rodzaju zawody sportowe, w których osiągała sukcesy, zdobyła m.in. VIII miejsce w województwie w piłce nożnej dziewcząt wraz z koleżankami z klasy. Oliwię interesuje biologia i chemia. Marzy o tym, żeby zostać stomatologiem.

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stępowie:

Kornelia Wesołowska – najlepsza uczennica szkoły.

Kornelia osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce na koniec kl. VIII, uzyskując średnią ocen 5,72. Jest uczennicą bardzo angażującą się w życie szkoły. Godnie reprezentuje szkołę w  różnych konkursach, a szczególne osiągnięcia uzyskała w konkursach wokalnych. W tym roku szkolnym zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego w Rypinie i III miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej w Okalewie oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie wokalnym Awans 2019 w Rypinie. Poza tym, w poprzednich latach zajmowała czołowe miejsca na festiwalach i przeglądach piosenek – np. Festiwal Piosenki Angielskiej, Awans, Przegląd Kolęd i Pastorałek, Międzygminny Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Kacper Drewiński – najlepszy sportowiec szkoły.

Kacper - uczeń klasy VIII to wieloletni reprezentant szkoły w zawodach sportowych. Zawsze godnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczył we wszelkich rozgrywkach i turniejach.  W ostatnim roku w Pływackich Mistrzostwach Gminy Rypin zdobył tytuł wicemistrza w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Swoją sportową  postawą  jest wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów.

 

Szkoła Podstawowa w Zakroczu:

Bartosz Rogoziński – najlepszy uczeń szkoły.

Bartosz to najlepszy uczeń - średnia ocen z kl. VIII – 5,43; średnia ocen na koniec szkoły – 5,5. Bartek osiągnął wysokie wyniki w zakresie nauk ścisłych. Ambitny, sumiennie podchodził do obowiązków szkolnych. Reprezentował szkołę w wielu konkursach wiedzy na terenie Gminy Rypin zajmując czołowe lokaty. Wchodził też w skład reprezentacji szkoły na zawodach sportowych. Koleżeński i uczynny, cieszy się sympatią kolegów. Bartek interesuje się informatyką i komputerami, a w szczególności programowaniem.

Igor Laskowski – najlepszy sportowiec szkoły.

Wielokrotny i wieloletni reprezentant szkoły w zawodach sportowych na różnych szczeblach. Godnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczył w życiu sportowym szkoły. Największe sukcesy osiągał z drużyną piłki nożnej, w której pełnił funkcję kapitana zdobywając tytuły Mistrzów Gminy Rypin.

 

Lista nauczycieli nagrodzonych listami gratulacyjnymi:

- Anna Umińska za opiekę, wsparcie merytoryczne oraz przygotowanie do konkursów: Karoliny Czajkowskiej, Zuzanny Kwiatkowskiej, Oliwii Groszewskiej oraz Franciszka Umińskiego.

- Piotr Zgryziewicz za przygotowanie oraz wsparcie merytoryczne Karoliny Czajkowskiej, która została laureatką w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Historii.

- Bartłomiej Umiński za działalność artystyczną, a w szczególności opiekę merytoryczną oraz przygotowanie do konkursów m.in. Karoliny Czajkowskiej, Zuzanny Kwiatkowskiej, a także Igora Kwiatkowskiego.

- Krzysztof Szalkowski za nieustanne promowanie aktywności fizycznej wśród społeczności uczniowskiej, organizację i koordynację przedsięwzięć, gminnych zawodów sportowych oraz opiekę nad Szymonem Karczewskim, który zajmuje czołowe lokaty w zmaganiach sportowych.  

- Aneta Rumińska za przygotowanie oraz wsparcie merytoryczne finalistów ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego: Michała Ławickiego, Leny Marii Dunajskiej oraz Juliana Naworskiego.

Opisy osiągnięć i zdjęcia nadesłane przez dyrektorów szkół.       

 

          Z okazji wakacji, życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym szkół, radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

 

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.