Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2216854

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Święto plonów w Sadłowie.

Dnia 30 sierpnia 2020 r. w kościele parafialnym w Sadłowie odbyło się Parafialno-Gminne Święto Plonów. Program dożynkowy został znacznie okrojony z uwagi na pandemię koronawirusa. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia wieńców dożynkowych i procesji wokół kościoła. Uroczystą mszę świętą dziękczynną celebrował ks. Krzysztof Jończyk – proboszcz parafii sadłowskiej. Oprawę muzyczną mszy zapewnił zespół parafialny oraz Miejska Orkiestra Dęta z Rypina pod kierownictwem p. Klaudii Kuźmińskiej. Wieńce dożynkowe przygotowały: KGW w Sadłowie, KGW w Godziszewach, KGW w Stawiskach oraz wsie: Stępowo, Michałki, Zasady i Zasadki, zaś kotyliony przygotowało KGW w Kowalkach. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z OSP w Sadłowie i Gminnego Związku OSP RP w Rypinie. Na koniec mszy św., Wójt Gminy Rypin Janusz Tyburski wygłosił przemówienie okolicznościowe.

Dalsza część święta plonów odbyła się na placu przed kościołem, gdzie uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej w Rypinie.

Parafialno-Gminne Święto Plonów zakończyło się wspólnym posiłkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sadłowie i Ochotniczą Straż Pożarną w Sadłowie.

Fotorelacja.

  • autor: Marzena Zdrojewska

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.