Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1863837

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. Po długiej przerwie spowodowanej nauką zdalną i wakacjami, uczniowie wrócili do szkół. Z uwagi na pandemię, placówki działają w podwyższonym reżimie sanitarnym.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, życzymy wszystkim uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom zdrowia i czerpania jak największej radości i satysfakcji z nauki i pracy.

 

Realacja z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego nadesłana przez Szkołę Podstawową w Borzyminie.

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie tradycyjnie 01 września 2020r. Nie było jednak, jak zwykle, uroczystego apelu, na którym Dyrektor szkoły otwierała nowy rozdział szkolnego życia w obecności zebranych uczniów i ich rodziców. Było natomiast spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach, na którym przekazane zostały najważniejsze informacje na temat organizacji pracy szkoły oraz procedury przebywania ucznia w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie.

Ta nowa rzeczywistość szkolna została zdeterminowana przez szczególny reżim sanitarny związany z epidemią wirusa COVID-19. Szkoła została przygotowana do nowego roku szkolnego zgodnie z wytycznymi MEN mającymi zapewnić bezpieczeństwo uczniom podczas przebywania na jej terenie.

Pani Dyrektor, jako kierownik placówki, dołożyła wszelkich starań, aby uczniowie w poczuciu całkowitego bezpieczeństwa mogli rozpocząć lekcje w budynku szkoły - wprowadziła obostrzenia i wdrożyła środki ochronne, by zminimalizować ryzyko zakażenia, a także rozprzestrzeniania się wirusa. Po pierwsze na terenie szkoły mogą przebywać wyłącznie uczniowie, nauczyciele i personel szkoły. Wszyscy zobowiązani są do dezynfekcji rąk i noszenia maseczek. Funkcjonują trzy oddzielne wejścia do szkoły, by uczniowie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa mogli rozpoczynać zajęcia. Na wejściach zainstalowano automaty do dezynfekcji. W każdej klasie i na korytarzach znajdują się środki dezynfekujące. Poza tym w szkole stworzono izolatorium, w którym w razie potrzeby przebywać może osoba chora.

Pani Dyrektor zadbała również o to, by opracować i wdrożyć procedury bezpieczeństwa i właśnie w tym celu odbyły się spotkania i szkolenie rodziców, nauczycieli i uczniów. Wszystko to doprowadziło do możliwości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w budynki szkoły. Rozpoczęcia, na które wszyscy czekali z obawą, ale i z nadzieją powrotu do tradycyjnych lekcji, kontaktów rówieśniczych – zwykłego szkolnego życia, którym tak ważne jest bycie razem i wspólne przeżywanie sukcesów i porażek.

Wszyscy mamy nadzieję, że ten rok szkolny nam się uda, a izolacja społeczna, której doświadczyliśmy będzie tylko wspomnieniem. Uśmiechnięte twarze dzieci i uczniów, zadowoleni rodzice i nauczyciele stęsknieni za „normalnymi” lekcjami to najlepszy dowód na to, że wysiłki i starania oraz kompetencje Pani Dyrektor w zorganizowaniu nowego roku szkolnego były efektywne i przyniosą oczekiwany rezultat.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • IMG_20200901_080637
  • IMG_20200901_080653
  • IMG_20200901_090320
  • IMG_20200901_080723
  • IMG_20200901_080448
  • IMG_20200901_092508

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.