Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1913946

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Nowy eko-piec dla OSP w Kowalkach.

Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Rypin  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu  oraz zabezpieczeniu przez gminę wymaganego wkładu własnego, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalkach udało się wymienić stary piec tzw. kopciuch na nowoczesny piec na eko-groszek 5 klasy.

W ramach Programu Priorytetowego EKO-Strażak 2020, gmina pozyskała maksymalne dofinansowanie w wysokości 70% w kwocie 14.697 zł, zaś z własnego budżetu sfinansowała pozostałe 30% kosztów w wysokości 6.300 zł.

Celem programu EKO-Strażak 2020 jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz poprawa efektywności energetycznej budynków użytkowanych przez jednostki ochotniczych straży pożarnych do celów statutowych.

Dotychczasowy  piec o mocy 25 kW, zamontowany w budynku kilkanaście lat temu, nie spełniał docelowych wymagań przepisów  antysmogowych.  Nowy piec spełnia wymagania ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe, zaś moc 44 kW zabezpieczy potrzeby w zakresie ogrzewania budynku i garażu.  Obecnie trwa rozbudowa budynku ochotniczej straży pożarnej. Na cele statutowe OSP w Kowalkach zostało dobudowane 150 m2 powierzchni użytkowej.

Jednostka OSP w Kowalkach należy do krajowego systemu ratownictwa pożarniczo-gaśniczego. Realizuje zadania w zakresie ratowania zdrowia i życia oraz mienia ludzkiego. Jednostka jest wyposażona w samochód bojowy średni ze zbiornikiem na wodę o poj. 3500l. Budynek jest wykorzystywany do prowadzenia szkoleń członków OSP oraz młodzieżowej drużyny pożarniczej, działającej przy jednostce, a także do prowadzenia działalności edukacyjnej w zakresie ochrony przeciwpożarowej i udzielania pierwszej pomocy. W partnerstwie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kowalkach oraz Szkołą Podstawową w Kowalkach  realizowane są projektu na rzecz lokalnej społeczności.

Na dwadzieścia dotacji udzielonych w województwie, dwie dotacje pozyskała gmina Rypin.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • Piec w Kowalkach
  • IMG_20201112_120321
  • IMG_20201112_123243

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.