Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

1970800

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

 • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Stypendystki ze szkoły w Borzyminie.

Szkoła, to nie tylko nauka i uczniowie,  ukształtowani według jednego wzorca. Szkoła to także miejsce, w którym wyjątkowe dzieci i młodzież mają szansę odkryć swoje uzdolnienia, pasje i po prostu zaistnieć.

W Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego takimi uczennicami są Karolina Czajkowska i Zuzanna Kwiatkowska z kl. 7B.

Ich talenty, zdolności poparte wielkim zapałem i rzetelną pracą przyniosły dziewczynkom w tym roku szkolnym bardzo wymierny wynik w postaci stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pt. „Humaniści na start” przyznawanego za najwyższe osiągnięcia i lokaty w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich objętych patronatem Marszałka.

W całym województwie kujawsko-pomorskim takie stypendium otrzymało 48 uczniów szkół podstawowych, a w naszym powiecie było ich 12 (w tym są to uczniowie również ze szkół ponadpodstawowych).

Trzeba więc bardzo mocno podkreślić, że jest to niebywały sukces Karoliny i Zuzi, tym bardziej, że są jedynymi uczennicami ze stypendium na terenie gminy Rypin.

Co złożyło się na te osiągnięcie? Po pierwsze na pewno sama chęć udziału w konkursach, po drugie wytężona nauka i dodatkowa praca – samodzielna i na konsultacjach z nauczycielami – opiekunami. No i niewątpliwie wsparcie i doping najbliższych.

Jakie to były sukcesy, które zaowocowały otrzymaniem stypendium?

Dziewczynki zajęły II miejsce (po dwóch etapach konkursu - pisemnym i ustnym) w XXIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla Szkół Podstawowych. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczennice do konkursu przygotowywał p. Bartłomiej Umiński.

Kolejnym konkursem, w którym Zuzia i Karolina sięgnęły po najwyższe nagrody, była XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego na Zamku Bierzgłowskim „Tobie Polsko!”. Zuzanna zajęła tam I miejsce w województwie, a Karolina otrzymała wyróżnienie.

Następny był Kuratoryjny Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego, Obydwie dziewczynki dostały się do etapu rejonowego, a Karolina w rezultacie została finalistką tegoż konkursu w roku szkolnym 2019/2020.

Poza tym Karolina została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Historii w roku szkolnym 2019/2020, do którego przygotowywał uczennicę p. Piotr Zgryziewicz.

Wzięła również udział z napisanym przez siebie wierszem w konkursie literackim organizowanym na Zamku w Golubiu - Dobrzyniu pt. V Turniej na Zamku – potyczki wierszowane” w listopadzie 2019 r., gdzie została finalistką.

W ubiegłym roku zdobyła także tytuł „Arcymistrza Ortografii” w konkursie ogólnopolskim.

Do wszystkich konkursów z języka polskiego uczennice przygotowywała p. Anna Umińska.

Obydwie stypendystki łączą uzdolnienia humanistyczne, ale każda z nich jest indywidualnością z różnymi pasjami i zainteresowaniami.

Karolina mówi, że swoje oceny zawdzięcza przede wszystkim pasji oraz  ogromnej motywacji, a także wsparciu ze strony rodziców, przyjaciół i nauczycieli.  Jest ona uzdolniona wszechstronnie  - w każdym przedmiocie dostrzega coś ciekawego. Niemniej jednak ma duszę urodzonej artystki i ciągnie ją bardziej do artystycznych rzeczy niż szablonowego trzymania się ścisłych wymogów.

Karolina chciałaby zostać pisarką i jej marzeniem jest napisanie światowego bestsellera. Zainteresowania to: historia, muzyka, książki, filmy i seriale.

Jak na swój wiek, posiada ponadprzeciętne umiejętności. Świadczy o tym jej końcoworoczna średnia w roku szkolnym 2019/2020 – 6,0.

Przy tym wszystkim dziewczynka odznacza się wysoką kulturą osobistą i skromnością, pozostając po prostu sobą, czyli zwykłą uczennicą klasy siódmej.

Zuzanna jest uczennicą bardzo dobrą, pracowitą, koleżeńską osiągającą bardzo wysokie wyniki w nauce. Zdobyła jedną z najwyższych średnich w szkole w roku szkolnym 2019/2020 – 5,7.

Zuzanna jest dziewczynką lubiącą podróżować i poznawać nowych ludzi, z którymi nawiązuje szybko kontakty - wykorzystując swoją bardzo dobrą znajomość języka angielskiego. Zuzia chętnie uczy się języków, gdyż to ułatwia jej komunikację z ludźmi podczas zagranicznych wojaży.

Nabywanie nowych umiejętności i wiadomości sprawie jej przyjemność, a sukcesy sprawiają, iż odczuwa ogromną satysfakcję. Motywują ją one do osiągania jeszcze większych sukcesów. Marzeniem Zuzanny jest wyjazd na kurs językowy. W wolnym czasie Zuzanna realizuje swoją pasję kucharską i uprawia sport, które ją relaksują i dają wytchnienie od codzienności.

Obydwie uczennice – Karolina i Zuzia, są dumą szkoły w Borzyminie, przynoszą jej zaszczyt i godnie reprezentują jej imię, a swoim nauczycielom – opiekunom dają motywację i satysfakcję niesienia kaganka oświaty w tych trudnych czasach.

Tekst nadesłany przez SP w Borzyminie.

 

 • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
 • IMG_7351
 • IMG_7345
 • IMG_7347
 • IMG_7356
 • IMG_7360
 • IMG_20201218_095716
 • IMG_20201218_095536
 • IMG_20201218_095419
 • IMG_20201218_095800

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.