Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2028898

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Trzeci etap budowy kanalizacji w Sadłowie w 2021 roku.

Gmina Rypin rozstrzygnęła przetarg na zadanie inwestycyjne pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sadłowo z przewodem tłocznym do Starorypina Prywatnego wraz z budową zbiornika naziemnego rezerwy wody czystej w miejscowości Borzymin" i w dniu 18 stycznia 2021 r. podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji - Zakładem Usług Melioracyjnych i Geodezyjnych z Golubia-Dobrzynia. Wartość robót budowlanych po przetargu wyniesie 1.257.060,00 zł.

Zakres zadania obejmuje dokończenie budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Sadłowie poprzez budowę kolektorów grawitacyjnych oraz przyłączy grawitacyjnych i tłocznych oraz budowę zbiornika naziemnego rezerwy wody czystej w miejscowości Borzymin. Przedsięwzięcie zakłada włączenie do sieci kanalizacyjnej pozostałych nieruchomości, uwzględnionych w dokumentacji projektowej.

Na realizację inwestycji Gmina Rypin pozyskała dofinansowanie z Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości do 63,63% kosztów kwalifikowalnych w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii", w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego PROW na lata 2014-2020.  Umowa dofinansowania pomiędzy gminą Rypin, a samorządem województwa już została podpisana.

Zakończenie budowy zaplanowano na czwarty kwartał 2021 roku.

Inwestycja stanowi trzeci etap budowy kanalizacji w Sadłowie. Pierwszy etap został zrealizowany w 2018 roku i polegał na wykonaniu studni kanalizacyjnej oraz sieci kanalizacyjnej w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych Sadłowo – Michałki i Świedziebnia – Zasady – Sadłowo – Godziszewy. Drugi etap wykonano w 2019 roku i objął budowę sieci kanalizacji sanitarnej w branży sanitarnej i elektrycznej wraz z przyłączami do posesji, wykonanie przewodu tłocznego metodą przecisku sterowanego do Starorypina Prywatnego oraz budowę zbiorczej przepompowni ścieków. W wyniku zrealizowanej inwestycji, do sieci zostały przyłączone 22 nieruchomości z miejscowości Sadłowo. Prace w ramach poprzednich dwóch etapów również wykonał  Zakład Usług Melioracyjnych i Geodezyjnych z Golubia-Dobrzynia.

Zdjęcia z podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • logo kanalizacja
wyświetl galerię w Cooliris
  • IMG_7380
  • IMG_7398

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.