Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2086999

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Uczniowie z Kowalk tropicielami wiedzy.

Uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach wzięli udział w VIII PIKNIKU EDUKACYJNYM online „TROPICIELE WIEDZY”.

Piknik odbył się w ramach ogólnopolskiego Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „PROJEKTOR”. Jest to duże wydarzenie, w którym zajęcia warsztatowe i pokazowe prowadzone są przez Studentów –Wolontariuszy z całej Polski. W dzisiejszych zajęciach z: Edukacji Żywieniowej, Robotyki i Chemii uczestniczyli uczniowie z trzech wybranych szkół w Polsce.

Warsztaty chemiczne okazały się świetnym sposobem na połączenie zabawy z nauką. Podczas zajęć uczniowie sami wykonali doświadczenia przy użyciu prostych składników takich jak: sok, żelatyna, ocet, olej, mąka ziemniaczana czy woda. W ten sposób odkryli, że chemia jest wszędzie wokół nas, a rzeczy znajdujące się w kuchni, biurze czy w apteczce to świetne odczynniki do prostych i przede wszystkim bezpiecznych doświadczeń chemicznych.

Na zajęciach z Robotyki prezentowane były roboty. Młodzież mogła się przekonać czym jest czujnik światła oraz jak działa wykrywanie przeszkód za pomocą dźwięku. Prawdziwą gwiazda zajęć okazał się ROBOT - Stefan The Wonsz.

W trakcie zajęć z Edukacji Żywieniowej uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, budowę piramidy żywieniowej oraz to jak ważne są, poza komponentami żywności, kwestie ruchu, snu oraz higieny. Dowiedzieli się na co zwracać uwagę przy kupowaniu różnych produktów - jakie składniki są potrzebne, a jakie zbędne w składzie oraz sprawdzili, ile cukru jest w popularnych, lubianych przez nich słodyczach.

Sympatyczni Studenci-Wolontariusze, ciekawe tematy, aktywni i zainteresowani uczniowie to prawdziwy sukces dzisiejszych zajęć.

Szkolnymi koordynatorkami projektu były panie: D. Żmudzińska i A. Rumińska.

Tekst nadesłany przez p. Beatę Nejno - dyrektora szkoły.

wyświetl galerię w Cooliris
  • tropiciel

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.