Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2086938

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Matematyczny sukces Michała.

Michał Ławicki, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach, uzyskał tytuł Finalisty Konkursu Przedmiotowego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z Matematyki .

Zostać Laureatem czy Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami,  czy nietypowym myśleniem, ale też  wiedzą i zagadnieniami, które nie są omawiane się na lekcjach, a w przygotowania włożyć dużo pracy.

Każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi, przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie do etapu wojewódzkiego. Tytuł Finalisty zdobywa uczeń, który w etapie wojewódzkim  uzyska min. 30% punktów, a tytuł Laureata konkursu  min. 90% punktów. Michał zdobył 80%.

Tym bardziej bardzo Mu gratulujemy i cieszymy się z jego sukcesu.

A to jeszcze nie koniec  zmagań Michała  w konkursach matematycznych. Przed nim  ostatni etap XXXIV edycji Ligi Zadaniowej, czyli konkursu matematycznego organizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydziału Matematyki i Informatyki UMK oraz  Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz zmagania w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2021.

Nad przygotowaniami do konkursu kuratoryjnego czuwała Pani Dorota Żmudzińska, nad przygotowaniami do Ligi Zadaniowej Pani Aneta Rumińska.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Michała!

Tekst i zdjęcie nadesłane przez p. Beatę Nejno - dyrektora SP w Kowalkach.

wyświetl galerię w Cooliris
  • received_153715873195336

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.