Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2087102

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Karolina została podwójną laureatką.

Karolina Czajkowska została podwójną Laureatką Przedmiotowych Konkursów Kuratoryjnych w Bydgoszczy. Karolina to uczennica kl.7 Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie.

W tym roku szkolnym została podwójną laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z historii oraz z języka polskiego w Bydgoszczy z bardzo wysokimi wynikami i z historii i z języka polskiego – 97,5% (na 100%).

Zawdzięcza to przede wszystkim swoim ambicjom, chęciom i uzdolnieniom, które zaprowadziły ją do tego sukcesu. Ale także nauczycielom, którzy dostrzegli potencjał Karoliny i jej ponadprzeciętne zdolności, twórcze podejście do zagadnień, szybką analizę zjawisk i faktów oraz zainteresowania wykraczające ponad podstawę programową.

Zarówno nauczyciel historii – pan Piotr Zgryziewicz, jak i nauczycielka języka polskiego – pani Anna Umińska, postanowili zindywidualizować pracę z uczennicą, aby rozwijać jej zdolności i motywować ją do dalszej pracy, a także, aby uczennica czuła wsparcie i pomoc w przypadku napotkania trudności i wątpliwości.

Podkreślić należy, iż odbywa się to w trudnej sytuacji ogólnoświatowej pandemii i izolacji społecznej – a więc niezbędne było tu samozaparcie Karoliny w dążeniu do osiągnięcia sukcesu, jej praca samokształceniowa, jak i odpowiednia organizacja dodatkowych systematycznych spotkań nauczycieli z uczennicą, opracowywanie zagadnień konkursowych i wiele godzin spędzonych na czytaniu książek – zarówno tych historycznych, jak i lektur.

Efektem wdrażanych zindywidualizowanych metod i form pracy i najbardziej spektakularnym osiągnięciem ucznia i nauczyciela jest fakt uzyskania przez ucznia tytułu laureata konkursu z historii i języka polskiego.

Zauważyć należy, że Karolina nie po raz pierwszy sięgnęła po laur zwycięzcy – już w roku ubiegłym, tj. 2019/2020, została finalistką tegoż samego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego, laureatką konkursu z historii i laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie, za które otrzymała wysokie Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego „Humaniści na start”.

Karolina jest, co niejednokrotnie podkreślała Pani Dyrektor Małgorzata Cyta, chlubą i dumą szkoły w Borzyminie, a jej osiągnięcia to najlepsza wizytówka poziomu kształcenia i jakości pracy szkoły.

Tekst przygotowany przez p. Annę Umińską. Zdjęcia nadesłane przez SP w Borzyminie.

wyświetl galerię w Cooliris
  • IMG_20210322_092225
  • IMG_20210322_092257
  • IMG_20210322_092352

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.