Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2216765

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Gmina Rypin otrzyma 900.000 zł na inwestycje w Balinie.

Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y).

W Gminie Rypin zadanie zostanie zrealizowane na terenie, na którym funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej w miejscowości Balin. W ramach zadania przewiduje się wymianę studni kanalizacji sanitarnych i modernizację sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie miejscowości Balin. Zadanie przyczyni się do poprawy stanu technicznego sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenach popegeerowskich. Obejmie modernizację kanalizacji poprzez wymianę studni kanalizacji sanitarnej, które są w złym stanie technicznym i zastąpienie nowymi. Sieć jest zlokalizowana w pobliżu drogi i powoduje, że zanieczyszczenia z dróg i woda deszczowa przedostają się do studni, które są nieszczelne, zagrażają bezpieczeństwu i są szkodliwe dla środowiska. Modernizacja sieci wodociągowej obejmie wymianę rur cementowo-azbestowych na PVC. Balin  to miejscowość, która najbardziej wymaga wymiany obecnie wyeksploatowanej i przestarzałej technicznie sieci.

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1.000.000 zł i o przyznanie takiej pomocy finansowej Gmina Rypin wystąpiła. Wniosek gminy został zakwalifikowany do pomocy i uzyskał dofinansowanie w wysokości 900.000 zł.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • Balin

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.