Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2297594

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Wręczenie umowy na budowę skweru w Borzyminie i Sadłowie.

Zagospodarowanie terenu w miejscowościach Borzymin oraz Sadłowo w gminie Rypin zostanie dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). W dniu 15 lipca 2021 r. w Muzeum Etnograficznym w Toruniu umowy na dofinansowania 63 projektów w województwie kujawsko-pomorskim wręczył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele naszego samorządu: Wójt Gminy Rypin Janusz Tyburski i Skarbnik Gminy Rypin Małgorzata Czajkowska.

W projekcie zaplanowano budowę skweru w Borzyminie i Sadłowie. W miejscowości Borzymin powstanie skwer naprzeciwko szkoły, w miejscu gdzie obecnie znajduje się gruntowy parking i plac z urządzeniami siłowni zewnętrznej. W wyniku zagospodarowanie powstanie: plac zabaw, siłownia plenerowa, altana, nasadzenia z drzew i krzewów, rabaty bylinowe, nawierzchnie utwardzone kostką betonową oraz oświetlenie terenu lampami solarnymi.

Skwer w Sadłowie został zaprojektowany na miejscu obecnego gruntowego parkingu przy kościele. W ramach projektu powstanie: plac pod scenę plenerową, nasadzenia z drzew i krzewów, rabaty bylinowe, nawierzchnia utwardzona kostką betonową, oświetlenie terenu lampami solarnymi i zbiornik wodny.

Jak podaje Urząd Marszałkowski w Toruniu, najwięcej pieniędzy bo aż 772.393,00 zł. trafi właśnie do gminy Rypin (link: Województwo Kujawsko-Pomorskie).

Środki na kształtowanie przestrzeni publicznej przekazywane są w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, które w oparciu o unijne środki PROW wspiera rozwój infrastruktury wiejskiej oraz odnowę wsi, przyczyniając się do poprawy warunków życia i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. 

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • Wręczenie umów1
  • Wręczenie umów2

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.