Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2297474

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Podsumowanie Pikniku Profilaktycznego i Turnieju im. Janusza Małeckiego.

W ostatnią sobotę lipca b.r., na boisku GROT w Kowalkach odbyła się łączona impreza: Piknik Profilaktyczny i Turniej Piłkarski im. Janusza Małeckiego. Otwarcia imprezy dokonał sekretarz gminy Mariusz Paprocki wraz z gościem specjalnym Wiesławą Małecką, kierownik GOPS w Rypinie Katarzyna Kalinowska oraz gminny koordynator sportu Krzysztof Szalkowski. Gośćmi honorowymi byli członkowie rodziny Janusza Małeckiego: żona Wiesława i córki Kinga i Dominika z rodzinami, którzy skierowali ciepłe słowa w stronę zawodników, przypominając postać Janusza Małeckiego i życząc jak najlepszych wyników w turnieju.

 

Piknik Profilaktyczny.

Impreza profilaktyczna została zorganizowana po raz kolejny i połączyła sie z akcją szczepień przeciwko Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień w Kowalkach. W akcję promującą zdrowie, szczepienia i profilaktykę włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rypinie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rypinie, Komenda Powiatowa Policji w Rypinie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach, Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalkach oraz Urząd Gminy Rypin. 

Podczas pikniku było wiele atrakcji dla dzieci, rodzin i dorosłych m.in. konkursy z nagrodami, pokaz udzielania pierwszej pomocy, stoiska gastronomiczne i z zabawkami, strefa zabaw dla dzieci: dmuchany plac zabaw, bańki mydlane i malowanie na folii. Młodzi wolontariusze ze szkoły w Kowalkach rozdawali ulotki i gadżety o tematyce profilaktycznej. 

Podczas pikniku działał również mobilny punkt spisowy. Chętne osoby mogły się spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

 Fotogaleria pikniku.

wyświetl galerię w Cooliris
  • IMG_7742
  • IMG_7754
  • IMG_7751
  • IMG_7746

 

Turniej Piłkarski im. Janusza Małeckiego.

To był VIII. Dożynkowy Turniej Piłki Nożnej im. Janusza Małeckiego o Puchar Wójta Gminy Rypin. Turniej został otwarty przez gościa honorowego Wiesławę Małecką wspólnie z rodziną oraz sekretarza gminy Mariusza Paprockiego.

W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn z terenu gminy Rypin, jak i ościennych miejscowości. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, w dwóch grupach, podczas którego strzelono 97 goli. Rywalizacja sportowa odbyła się w przyjaznej atmosferze oraz w myśl zasady „fair play”. Nie wręczono żadnej żółtej ani czerwonej kartki. Zawody zostały okraszone słodkim tortem przygotowanym przez rodzinę Janusza Małeckiego oraz pożywną grochówkę, o którą zadbała dyrektor szkoły w Kowalkach Beata Nejno.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali: Wiesława Małecka z rodziną, i sekretarz gminy Mariusz Paprocki. Uczestnicy zawodów walczyli o jak najlepszy wynik dla drużyny, jednocześnie zdobywając indywidualnie sympatię fanów futbolu. Najlepszym bramkarzem został Jakub Chmielewski – z drużyny „Stępowo”. Najlepszym strzelcem został Mariusz Rutkowski z drużyny „Nerazzurri”, zdobywając 13 bramek, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Lewandowski - "Stępowo". Turniej przygotował oraz koordynował Krzysztof Szalkowski. Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom turnieju.

 

 Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce - „Stępowo”,

2. miejsce - „Nerazzurri”,

3. miejsce - „Automonster Rusinowo”,

4. miejsce - „Orlik Sikory”.


5. miejsce - „Rypińskie Talenty”,

5. miejsce - „Jutrzenka Rypin”,

5. miejsce - „Kowalki 500+”,

5. miejsce - „FC Sieroty”,

5. miejsce - „Perła”,

5. miejsce - „Czarny Lotos”.

 

Wyniki meczów grupy A:

Stępowo – Kowalki 5:0

Rypińskie Talenty – Stępowo 0:2

Stępowo – Nerazzurri 3:0

Jutrzenka Rypin – Stępowo 0:4

Rypińskie Talenty – Kowalki  2:0

Nerazzurri – Kowalki  8:0

Kowalki  – Jutrzenka Rypin 1:2

Rypińskie Talenty – Nerazzurri 0:7

Jutrzenka Rypin – Rypińskie Talenty 3:0

Nerazzurri – Jutrzenka Rypin 4:1

 

Wyniki meczów grupy B:

Orlik Sikory – FC Sieroty 3:2

Perła – Orlik Sikory  1:3

Orlik Sikory – Automonster Rusinowo 2:1

Czarny Lotos – Orlik Sikory 0:4

Perła –  Automonster Rusinowo 1:2

Czarny Lotos – Perła 1:4

Perła – FC Sieroty  1:0

Automonster Rusinowo – Czarny Lotos 2:0

Automonster Rusinowo – FC Sieroty 2:1

Czarny Lotos – FC Sieroty 2:2

 

Mecze półfinałowe:

Nerazzurri – Orlik Sikory 5:2

Stępowo – Automonster Rusinowo 3:0

 

Mecz o 3. miejsce:

Orlik Sikory –  Automonster Rusinowo 1:3

 

Mecz o 1. miejsce:

Stępowo – Nerazzurri 2:2 rzuty karne (2:1)

 

Fotogaleria turnieju

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.