Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2297567

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Program Gminno-Parafialnych Dożynek.

W ostatnią sobotę wakacji, 28 sierpnia, na boisku Szkoły Podstawowej Stępowie odbędą się Gminno-Parafialne Dożynki Gminy Rypin oraz Jubileusz 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Stępowie.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 13.00 oraz tradycyjnymi obrzędami dożynkowymi, korowodem i obrzędem chleba.

Strażacy z OSP w Stępowie będą świętowali jubileusz 65-lecia działalności jednostki. Będzie okazją do przedstawienia działalności na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz wręczenia strażakom odznaczeń. 

Imprezą towarzyszącą podczas dożynek będzie Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW, którego organizatorem jest Koło Gospodyń Wiejskich w Sadłowie. Podczas festynu, w godzinach od 14.00 do 19.00, będzie  możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19.  W programie festynu m.in. występy artystyczne, strefa zabaw dla dzieci, kino 7D i fotobudka, stoiska wystawiennicze i gastronomiczne, ekspozycje i degustacje wyrobów kół gospodyń wiejskich, strefa gastronomiczna, zawody sportowe i inne atrakcje.

Wystąpią:  Miejska Orkiestra Dęta z Rypina, prowadzona przez Klaudię Kuźmińską, uczniowie Szkoły Podstawowej w Stępowie, Klub Seniora z Sadłowa, dobrze znane i lubiane zespoły: Kapela SAMI SWOI i Zespół SENIOR BAND.

Wystąpi również Kabaret EWG, który zaprezentuje autorski program „Wężykiem przez wieś”. Kabaret EWG, czyli Eksportowy Wytwór Gminny to czołowy kabaret wiejski, który jest laureatem wszystkich przeglądów w tej kategorii w Kłobucku, Mińsku Mazowieckim, Karniewie i Kurzętniku. Kabaret EWG rywalizował również z kabaretami miejskimi i studenckimi stając na „pudle” przeglądów kabaretowych w Sejnach, Wąchocku i Suszcu , został też finalistą ogólnopolskiego festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce. W swojej ponad 10 – letniej karierze z lokalnego kabaretu stał się bywalcem ogólnopolskiej sceny kabaretowej, dając ponad 500 koncertów w całym kraju. Ze swoimi autorskimi programami mieli przyjemność występować z takimi tuzami polskiego kabaretu jak: Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Kabaret HRABI, JURKI, NOWAKI, RAK, czy KABARET pod WYRWIGROSZEM.

Wieczorem wystąpi zespół GAME COVER & JOANNA KACZMARKIEWICZ. Joanna Kaczmarkiewicz jest półfinalistką V. edycji Must Be The Music, uczestniczką VII. edycji The Voice of Poland, należała do drużyny Natalii Kukulskiej. To laureatka wielu ogólnopolskich festiwali, konkursów wokalnych i nie tylko. Współpracowała przy kilku międzynarodowych projektach muzycznych. Jej debiutancki singiel kandydował do polskich preselekcji eurowizyjnych w 2017 roku. Zespół GAME COVER wykona największe przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Podczas imprezy dożynkowej i festynu zaplanowano szereg atrakcji: stoiska wystawiennicze lokalnych podmiotów i producentów, strefę gastronomiczną z tradycyjną grochówką i grillowaną kiełbaską, dania przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, zabawy sportowe z nagrodami, nieodpłatny dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalnią i eurobungee, kino 7D, fotobudka.

Od godziny 20.00 strażacy organizują zabawę taneczną w miejscowej remizie.

Organizatorami uroczystości są: Gmina Rypin, Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stępowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Stępowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Godziszewach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Sadłowie.

wyświetl galerię w Cooliris
  • plakat dożynki Gminy 2021 ok
wyświetl galerię w Cooliris
  • Festyn_KGW_oznaczenie-BANER

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.