Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2297630

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Pierwsze zajęcia #KlikKowalki za nami.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Rypin w partnerstwie z Gminą Rypin, Gminną Biblioteką Publiczną w Kowalkach i Szkołą Podstawową w Kowalkach realizuje projekt pn. #KlikKowalki. Pierwsze zajęcia warsztatowe odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalkach. Młodzież z Kowalk i okolic weźmie udział łącznie w 3 spotkaniach, po 5 godziny każde.

W ramach warsztatów uczestnicy zaplanują kształt i wygląd interaktywnej mapy, dowiedzą się o potencjale darmowych aplikacji mobilnych, poznają elementy edukacji medialnej, wyruszą w teren w celu zebrania materiałów (zdjęcia, nagrania), rozszerzą swoją wiedzę na temat historii i atrakcji wsi Kowalki, wspólnie stworzą interaktywną mapę wsi Kowalki.

Na pierwszych zajęciach młodzież rozwiązywała  quizy na Menti i Kahoot z wykorzystaniem swoich smartfonów, zaplanowała pracę nad mapą, ustaliła punkty, które znajdą się na mapie  oraz wyszła w teren w celu zebrania materiałów. Szczegółowo zapoznała się z  działalnością OSP w Kowalkach. Kolejne spotkania zaplanowano na miesiąc wrzesień.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Innowacyjność projektu została już dwukrotnie potwierdzona. W ubiegłym roku taki sam projekt, realizowany w Sadłowie pn. #KlikSadłowo, został nagrodzony jako najlepsza inicjatywa w województwie, natomiast w lipcu b.r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach konkursu „Rodzynki z Pozarządówki”.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • image00027
  • image00005
  • image00011
  • image00015
  • image00018

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.